Uçak ile seyahatlerde jetlag etkisi

Jet-Lag_etkisiJet lag kaba tabir vücut saatinin şaşması durumudur. Buna bir örnekleme ile yaklaşacak olursak New York’a gitmek istediğinizde İstanbul Atatürk Hava Alanı üzerinden bir uçağa bindiniz ve Boeing 787 uçağınız sabah saati ile 07.00’da İstanbul’dan harekete geçerek uçuşa başladı ve yaklaşık olarak 12 saat gibi bir uçuş süreci sizi bekliyor olacak. Uçaktan indiğinizde New York yerel saatinin 11.00 gibi bir değer gösterdiğini görüyorsunuz ama kolunuzdaki saat 18.00 civarında bir değer gösteriyor. Şu durumda jet lag sendromu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Çünkü Türkiye ile Amerika arasında yaklaşık olarak 7 saatlik bir yerel saat farkı var ve siz aslında 12 saat civarında bir uçuş süreci gerçekleştirirken uçağınız New York’a indiğinde siz sabah 7’de bindiğiniz uçağı sadece 4 saatte New York’a inmiş gibi görebilirsiniz. Bu keyifli bir seyahat deneyimi elde etmek için güzel bir alternatif olsa da siz yine de kolunuzdaki saati değerlendirerek birkaç saat uyuyabilirsiniz. Yol yorgunluğunu üzerinizden attıktan sonra bünyenizi toparlayabilir ve vardığınız yerin saat dilimine göre uyum sağlayabilirsiniz. Eğer bu durumu hızlı bir şekilde geçirmek isterseniz mutlaka biyolojik saate uygun bir şekilde uyku ile yola devam etmekte fayda olacaktır.

Yurt dışı seyahatleriniz için ekonomik fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz;

Ekonomik fiyatlarla seyahat deneyimi yaşamak isteyen bireyler tarafından tercih edilmekte olan ekonomi sınıfı uçak bileti satın alma yöntemi günümüzde en çok tercih edilmekte olan uçak bilet satın alma yöntemleri arasında yer almaktadır. Çünkü son anda seyahat etmesi gereken insanlar acil olarak gidecekleri yerler için uçak bileti satın almayı tercih ediyor ve ekonomi sınıfından uçak bileti satın almak isteyen bireyler en uygun ödeme koşulları ile beraber bir yerden bir başka noktaya kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabiliyor.

Daha Önce Yayınlamış olduğumuz Diğer Konumuz olan Uçak Bileti Nasıl Satın Alınır ?  Yardım sayfamızdan detaylı uçak bileti satın alma konusunu inceleyebilirsiniz.

Sizde Newyork eyaletine ekonomik fiyatlarla uçmak isterseniz bize ulaşabilir ve ekonomik fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz. Jetlag etkisi hakkında da kapsamlı bir şekilde bilgi edinmek isterseniz internet sitemizdeki iletişim bilgilerinden personelimize sorularınızı iletebilirsiniz.