Kahramanmaraş - Antalya Uçak Bileti Ara

Kahramanmaraş Antalya uçak bileti ücretlerini ücretsiz sayfamızdan karşılaştırın.Ucuz havayolu şirketleri ile Kahramanmaraş Antalya uçak biletlerini satın al.

Taksitli Uçak Biletleri
Anasayfa - Uçak Bileti - Kahramanmaraş - Antalya

Kahramanmaraş Havalimanı (KCM) Hakkında

Kahramanmaraş Havalimanı 1996 yılında hizmete girmiştir. Kahramanmaraş Havalimanının şehre olan uzaklığı 5 km’dir. Kahramanmaraş Havalimanında İç hatlar terminali ile yolcu kabulü gerçekleşmektedir. Havalimanında dış hatlar terminali bulunmamaktadır. Kahramanmaraş Havalimanı iç hatlar terminali 1540 m² lik bir alandan oluşmaktadır. Havalimanı içinde kafe, VIP hizmeti, bebek bakım odası gibi yolcuların ihtiyaç duyabilecekleri bütün tesisler bulunmaktadır. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım taksi, araç kiralama ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Yolcuların bu hizmetlere Havalimanı içinde ulaşması mümkündür.

Kahramanmaraş Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 5 km’dir. Kahramanmaraş şehir merkezinden havalimanına özel olarak Belediye tarafından havalimanı yolcusu taşımak için belirli otobüsler hizmete sunulmuştur. Kahramanmaraş Belediyesi havalimanına gitmek isteyen yolcuları evlerinden alarak havalimanına ulaştırmakta ayrıca havalimanında olan yolcuları ev, otel ve şehir merkezi gibi alanlara götürme hizmeti sunmaktadır.

Kahramanmaraş Şehir Merkezinden Havalimanına (KCM) Ulaşım

Kahramanmaraş Havalimanına Hangi Otobüs İle Gidilir?

Kahramanmaraş Belediyesinin havalimanı yolcuları için özel olarak ulaşım hizmeti sunduğu otobüslerle evden havalimanına ya da havalimanından istedikleri bölgeye bırakılması hizmeti sunulmaktadır. Evden havalimanına ulaşım sağlamak isteyen yolcuların en az 4 saat önceden 0531 723 69 85 numaralı telefona bilgi vermeleri gerekmektedir. Bu hizmet için 5 TL gibi çok uygun bir ücret talep edilmektedir.

Kahramanmaraş Havalimanına Şehir Merkezinden Ulaşım Nasıl Yapılır?

Kahramanmaraş Havalimanı ile şehir merkezinin uzaklığı yaklaşık olarak 5 km’dir. Şehir merkezinden Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanına ulaşım sağlanması amacı ile hizmete sokulmuş otobüsler, havalimanı ve şehir merkezi arasında çalışan minibüsler ve taksiler ile rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Özel Araç İle Nasıl Gidilir?

Havalimanına ulaşmanın en hızlı ve en konforlu yollarından birisi de özel araçla yapılan ulaşımdır. Şehir merkezinden Havalimanına 12 dakika da gidebilmek için en uygun rota D835 ve Recep Tayyip Erdoğan Bl./D835 üzerinden gidilmesidir.


Antalya Hakkında

Türkiye’nin en fazla turist ağırlayan şehri olarak bilinen ve her bir köşesinde bir cennet yatan Antalya Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. 2 milyondan fazla nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 5. şehridir Akdeniz Bölgesi’nin batı böümün de yer alan şehir Antalya Körfezi ve Batı Toroslar’ın arasındadır. Ekonomik olarak başlıca turizm olmak üzere ticaret ve tarım da yapılan faaliyetler arasındadır. Türkiye’de antik kentin en fazla bulunduğu şehirdir ve birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İnsanlığa ait olarak bilinen en eski yaşam alanlarından biridir ve İlk Çağ’dan beri yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. 2015 G-20 Zirvesi ve Expo 2016 Antalya’da yapılmıştır. Sıcak iklimi ve Akdeniz’e kıyısı olması nedeniyle yıl boyunca ılıman bir hava hüküm sürmektedir. Mersin, Isparta, Konya, Karaman, burdur ve Muğla şehirleri ile komşudur.

Şehirde bulunan Akdeniz Üniversite Türkiye’nin en önemli üniversitelerinden biridir. Akdeniz Üniversitesi 67 bin öğrencisi ile eğitime devam ederken 2012 yılında kurulan Özel Uluslararası Antalya Üniversitesi’de eğitime katkı sağlamaktadır. Antalya’nın plaka kodu 06’dır ve toplamda 19 tane ilçesi vardır. Şehirde bulunan Antalya Havalimanı ülkemizin en önemli havalimanlarından biri konumundadır. Antalya şehir merkezine 13 km uzaklıkta olan havalimanına ulaşım otobüs, taksi, rent a car araçları ve tur servisleri ile sağlanmaktadır.

Havalimanından Antalya Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 13 km uzaklıkta kurulmuştur. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için belediye otobüsleri, tur servisleri, taksiler ve kiralanmış araçlar kullanılmaktadır.

Belediye Otobüsü

Sadece havalimanına giden ya da havalimanından gelen yolcular için ayrılan otobüsler Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. 600 numaralı otobüs DEEPO Avm,Topçular, Meydan, Mevlana Caddesi, Marka Antalya Avm, 100. Yıl Caddesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Meltem Akdeniz Üniversitesi, Adliye, Erasta Avm ve Otobüs Terminaline kadar hizmet sunmaktadır. 800 numaralı otobüs ise Terracity Avm, Shemall Avm, Laura Avm, Şirinyalı, Akra Barut Otel, , Şehir Merkezi, Migros, İl Sağlık Müdürlüğü, Gürsu ve Sarısı bölgelerine kadar ulaşım sağlamaktadır. Taşıma bedeli ise Antalya Kartı olanlar için 4,20 TL, kartı olmayanlar 5 TL ile kart satın alarak ulaşım sağlayabilmektedir. 600 numaralı otobüsle şehir merkezine yolculuk süresi ortalama 40-45 dakika, 800 numaralı otobüsle ise 55-60 dakikadır.

Ayrıca Havaş otobüsleri ile 5M Migros’tan havalimanına ulaşım yapılmaktadır. Bilet fiyatı 10 TL, yolculuk süresi 45 dakikadır. Havaş ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki numarayı arayabilirsiniz.

444 0 487

Havayolu ve Tur Şirketi Servisleri

Uçağın iniş ve kalkış saatlerine göre bazı servisler ile şehir merkezine ulaşım sağlanabilmektedir. Aşağıda iletişim bigilerini vereceğimiz tur şirketlerini arayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güzeller Tur

Telefon : 0242 511 11 00

Fax: 0242 242 511 00 57

Şekerler Tur

Telefon: 0850 333 80 80

0242 312 74 72

Fax: 0242 312 87 69

Airport Transfer

Telefon: 0536 346 43 42

Fax: 0532 320 24 30

Tavport Antalya

Telefon: 0850 200 70 50

Fax: 0212 465 56 34

Voyage Transfer

Telefon: 0242 346 02 71

Fax: 0544 456 41 46

Havalimanı Taksi Ücretleri (Tarifeler)

Taksiler iç hatlar, 1. dış hatlar terminali ve 2. dış hatlar terminallerinin yolcu çıkışlarının önünden hizmet sunmaktadır. Başlangıç fiyatından km hesabına göre ücretler hesaplanmaktadır. 24 saat hizmet veren taksilerde her zaman aynı fiyatlar geçerlidir. Taksi aracılığıyla şehir merkezine ortalama 55-60 TL, otogara 50-55 TL, Üniversite 55-60 TL ile ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki numaraları arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

0242 330 21 08    -     0539 488 16 16

Antalya Havalimanı Araç Kiralama Ofisleri

Bilgilerini paylaşacağımız araç kiralama şirketlerini arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avis

Telefon : 0242 330 30 73

Fax: 0242 330 34 30

Hertz

Telefon: 0242 330 34 65

Fax: 0242 330 36 88

Budget

Telefon: 0242 330 33 95

Fax: 0242 330 36 73

Europcar

Telefon: 0242 330 30 68

Fax: 0242 330 30 88

Garenta

Telefon: 444 5 478

Fax: 0242 999 29 81


Gazipaşa Havalimanı Hakkında

Gazipaşa, Antalya'nın doğu bölgesinde yer alan bir ilçedir ve Mersin ili, Alanya ve Anamur ilçeleri ile komşudur. Gazipaşa, sahip olduğu konum itibariyle Antalya için oldukça önemlidir. Toroslar'la çevrili olan bu ilçe, denize girmek isteyenler için muhteşem koylara ve plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Kumsal ve kayalık bölgelerden oluşan kıyı şeridi, aralara gizlenmiş koylarıyla turistler için güzel bir tatil mekanıdır.

Gazipaşa ilçesi Nisan ve Mayıs aylarında hem denize girme hem de kayak yapma imkanı sunarak turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca narenciye, sebze ve muz tarımına uygun topraklarıyla dikkat çeken Gazipaşa'da tahıl tarımı yapılırken, dağlık alanlarda hayvancılık da yapılmaktadır. İlçede aynı zamanda birçok farklı iş koluna da rastlamak mümkündür. Bunlar arasında seracılık, el sanatları, ormancılık, hayvancılık ve ticaret yer almaktadır.

Turizm bakımından oldukça zengin olan Gazipaşa'da tarihi ve turistik mekanlar da oldukça fazladır. Şehir kalıntıları, kaleler, mağaralar, muhteşem kumsal ve koylar turistlerin ilgisini çeken yerler arasındadır. Ayrıca Caretta Caretta kaplumbağalarının her yıl yumurtalarını bıraktığı kumsallar da Gazipaşa'nın turistik önemini arttırmaktadır. Bu kaplumbağa türünün yumurtalarını bırakmış olduğu 17 merkezden biri olan Gazipaşa kumsalları, yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir.

Gazipaşa ilçesinde yaşayanların büyük çoğunluğu seracılık faaliyeti ile uğraşmaktadır. Ancak toprakların büyük bir kısmının engebeli olması, tarım alanlarının sadece %18'inde bu faaliyetlerin sürdürülmesine izin vermektedir. 07 plaka koduna sahip olan Gazipaşa'da yaklaşık 50 bin kişi yaşamaktadır. İklimi ılıman özellikler gösteren bölge, kış aylarında yaz aylarına oranla daha fazla yağış almaktadır. Tüm bu özellikleriyle Gazipaşa, Antalya'nın önemli ilçelerinden biridir.

Alanya Gazipaşa Havalimanından Şehir Merkezi Ulaşım

Gazipaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama, otobüs ve havayolu servisleri yer almaktadır. Hangi ulaşım yönteminin size en uygun olduğuna karar vererek havalimanında bu yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek en ekonomik yöntem belediye otobüsleri olacaktır. Havalimanından çıkış yaparken duraklarda bekleyen otobüslere binerek şehir merkezine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hem taksi hem de araç kiralama seçenekleri oldukça pahalı olduğundan, belediye otobüsleri sizin için daha uygun olacaktır.

Havayolu ve tur şirketi servisleri de Gazipaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ve ilçelere ulaşmanın rahat bir yoludur. Havaş servisleri ile seyahat etmeniz mümkündür. Havaş biletlerinin fiyatı 75 TL olarak belirlenmiştir ve bu servisler haftanın her günü havalimanına hizmet vermektedir.

Taksi hizmetleri de Gazipaşa Havalimanı'nda mevcuttur ve 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksiler kilometre başına fiyat uygulayarak çalışmaktadır ve tarife fiyatları 24 saat boyunca aynıdır. Havalimanında taksilere kolayca ulaşabilirsiniz ve ilçe merkezine veya Antalya'nın diğer bölgelerine gitmek için bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Alanya merkeze taksi ile ulaşmak için yaklaşık 600 TL ödemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde Antalya ulaşımı için 750  TL, Manavgat ulaşımı için 900 TL, Anamur ulaşımı için 750 TL ve Demirtaş ulaşımı için 350 TL ödemeniz gerekmektedir. Havalimanında taksi hizmeti veren firma ile iletişime geçerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama Ofisleri

Gazipaşa havalimanından araç kiralayarak şehrin her yerine konforlu bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. İç ve dış hatlar salonlarında bulabileceğiniz araç kiralama firmalarından bütçenize uygun olan araçları kolayca bulabilir, kaldığınız süre boyunca bu araçları kullanabilirsiniz. Gazipaşa havalimanında bulunan ren a car firmaları ve irtibat numaraları:

Aytucar Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No: 444 9 268 - 0530 173 41 01

Rent Go Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No: 0242 582 73 99 – 0507 121 61 47

Garenta Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No:  444 5 478