İzmir Batman Uçak Bileti Ara

İzmir Batman uçak bileti ücretlerini sayfamızda bulun.Ekonomik havayolları şirketleri içinden İzmir Batman uçak biletinizi hemen alın.

Taksitli Uçak Biletleri
Anasayfa - Uçak Bileti - İzmir - Batman

İzmir'den Kalkışlı Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur ?

Eğer ucuyos.com/ucak-bileti/ web sitesi üzerinden uçak bileti satın almak istiyorsanız ve seyahatinize İzmir'den başlamayı planlıyorsanız, size İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan kalkış yapan havayolu şirketlerinin tümü için uçak bileti arama kısmını kullanarak en uygun fiyatları bulmanızı öneriyoruz. Onur Air, SunExpress, Atlasglobal ve Pegasus gibi ekonomik fiyatlarla uçak bileti satışı yapan havayollarında hızlıca bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sayede seyahat etmek istediğiniz tarihlerde en uygun fiyatları bulabilir ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ucuyos.com olarak sizlere her zaman en uygun uçak bileti seçeneklerini sunmak için çalışıyoruz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) Hakkında

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Türkiye'nin en işlek havalimanlarından biridir. Havalimanı, İzmir şehir merkezine yakın konumda yer almakta ve tüm seyahatlerinizde size kolaylık sağlamaktadır. Havalimanında birçok havayolu şirketi bulunmakta ve iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirilmektedir.

İzmir Şehir Merkezinden Adnan Menderes Havalimanına (ADB) Ulaşım

İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı'na birçok ulaşım seçeneği bulunmaktadır. İZBAN banliyö treni, ESHOT otobüsleri ve HAVAŞ servis otobüsleri havalimanına kesintisiz ulaşım sağlamaktadır. Ayrıca taksi veya araç kiralama seçenekleri de mevcuttur. İzmirlilerin kolaylıkla kullanabileceği bu ulaşım seçenekleri, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafeyi rahatlıkla kat etmenizi sağlar.

 

  • İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım
  • İZBAN banliyö treni ile havalimanına ulaşım
  • ESHOT otobüsleri ile havalimanına yolculuk
  • HAVAŞ servis otobüsleri ile havalimanı ulaşımı
  • Taksi veya araç kiralama seçenekleri
  • Ulaşım seçenekleri ile havalimanına kolayca ulaşın

İzmir şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı'na ulaşım: İzmir'de yaşayanlar veya şehre gelen ziyaretçiler, Adnan Menderes Havalimanı'na birçok ulaşım seçeneği ile rahatlıkla ulaşabilirler.

İZBAN banliyö treni ile havalimanına ulaşım: İZBAN, İzmir'in Aliağa ilçesinden başlayarak Cumaovası istasyonunda son bulan ve havalimanının da içinde yer aldığı banliyö trenidir. İZBAN sayesinde havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

ESHOT otobüsleri ile havalimanına yolculuk: ESHOT, İzmir'in toplu taşıma sistemi olup, 200 numaralı otobüsüyle havalimanına ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca Bornova metro istasyonundan kalkan 204 numaralı otobüs de havalimanına ulaşım için kullanılabilmektedir.

HAVAŞ servis otobüsleri ile havalimanı ulaşımı: HAVAŞ servis otobüsleri, İzmir'in Çeşme, Karşıyaka ve Konak ilçelerinden kalkarak havalimanına yolcu taşımacılığı yapmaktadır. HAVAŞ otobüsleri seyahatinize göre tercih edebileceğiniz bir ulaşım alternatifi olabilir.

Taksi veya araç kiralama seçenekleri: Havalimanı içindeki taksi durağı ya da İzmir'in herhangi bir yerinden taksiye binerek ulaşım sağlanabilir. Ayrıca havalimanında araç kiralama şirketleri de bulunmaktadır.

Ulaşım seçenekleri ile havalimanına kolayca ulaşın: Yukarıdaki seçeneklerin yanı sıra özel aracınızla da havalimanına ulaşmanız mümkündür. İzmirliler, İZBAN, ESHOT, HAVAŞ, taksi, araç kiralama ya da özel araçları ile havalimanına rahatlıkla ulaşabilirler.


Batman Hakkında

Batman, güneydoğu anadolu bölgesinde olan ve Türkiye’nin yeni oluşumlu şehirlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Sanayi, petrol ve ticaret konularında gelişmekte olan şehirlerden bir tanesi olan Batman’ın nüfus yoğunluğu da her geçen gün artmaktadır. Tarihi ve kültürel yapı olarak pek zengin olmasa da zamanında Bizans, Persler ve Osmanlı gibi pek çok devlete ev sahipliği yapmış olan Batman’da birbirinden farklı kültürler iç içe geçmiş durumdadır. Hasankeyf yaz-kış demeden en fazla turist alan ilçelerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Batman’da ise yazlar oldukça kurak ve sıcak geçerken, kışlar ise soğuk olmamak ile birlikte ılık ve yağışlı geçmektedir. Sıcak ve ılıman bir iklim türü bulunmaktadır.

Batman Havalimanından Şehir Merkezi Ulaşım

Batman havaalanı ile şehir merkezi arasındaki uzaklık 7 km olarak belirtilmektedir. Çok uzak olmayan havaalanından bireyler şehir merkezine ulaşmak amacıyla bazı araçları tercih etmektedir. Yolcuların en çok kullandıkları ulaşım hizmetleri Havaş ve belediye otobüsleri olarak belirlenmektedir. Bunların dışında ise bireyler Batman merkeze ulaşmak amacıyla araç kiralama ve taksi yöntemlerini de kullanabilmektedirler. Tamamen bireylerin bütçeleri ve tercihleri ile ilgili olan birbirinden farklı ulaşım hizmetleri vardır. Batman Havaalanından bireylerin en kısa şekilde şehir merkezine ulaşmaları adına hem firmalar hem de belediye en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.

BELEDİYE OTOBÜSÜ

Batman havaalanından şehir merkezine ulaşım, belediye otobüsleri ile de sağlanabilmektedir. Diğer ulaşım türlerine göre daha ekonomik olması dolayısıyla da bireylerin tercih ettiği belediye otobüsü hizmetleri konusunda da Batman Belediyesi oldukça hassas davranmaktadır. Havaalanı kavşağından şehir merkezine hizmet veren belediye numaraları ise 1A, 2A, 3A, 4A, 5A, 6A, 7A, 8A ve 10A olarak bilinmektedir. Haftanın yedi günü havaalanından Batman’ın pek çok bölgesine hizmet veren belediye otobüsleri, her saat başında ve her saati 10 geçe havaalanı kavşağından yolcu alımı yapmaktadır. Belediye otobüsü ücretleri ise her yıl değişebildiği gibi tam 2,50tl indirimli ise 1,80tl olarak belirlenmektedir. Otobüsler dışında dolmuşlar da belirli aralıklarla havaalanı hizmeti vermektedir.

YOLCU SERVİSİ VEYA  HAVAYOLU ŞİRKET ULAŞIMLARI

Batman havaalanında da en çok tercih edilen yolcu hizmeti Havaş olarak bilinmektedir. Havaşın yolcu taşıma hizmetleri ise uçak saatlerine göre belirlenmektedir. Genel olarak uçak indikten yarım saat sonra hareket eden Havaş servislerine ait detaylı bilgiye bireyler, 0 488 218 05 70 numaralı telefondan da ulaşabilmektedirler.  Havaş dışında ise havayolu firmalarının şehir merkezine servis hizmetleri bulunmaktadır. Belirtilen hizmetler de THY, Anadolu jet gibi firmalardan veriliyor olup, uçak iniş saatlerine göre ayarlanarak yolcuların mağdur edilmemesi amaçlanmaktadır. Şehir merkezine çok fazla uzak olmayan Batman Havaalanı yolcu servisleri konusunda son derece duyarlıdır.

TAKSİ

Havaalanlarının ulaşım konusunda en çok ihtiyaç duyduğu ulaşım hizmetlerinden bir diğeri ise taksilerdir. Mutlaka her havaalanında taksi hizmeti bulunabilmektedir. Taksi ücretleri ise gidilecek mesafenin uzunluğuna göre belirlenmektedir. Batman havaalanı ve çevresindeki taksi durakları genel olarak 40tl ile 200tl arasında hizmet vermektedir. Belirtilen ücretler şehir merkezi ya da farklı noktalara göre değişebilmektedir. Ticari taksi hizmetleri havaalanında kooperatif tarafından sağlanmaktadır ve süreleri de uçakların iniş saatleri ile paralellik göstermektedir.

Havaalanı taksi durağı: 0 488 214 60 73

Batman Havalimanı Araç Kiralama Ofisleri

Araç kiralama yöntemi, havaalanlarının vazgeçilmez ulaşım türleri arasında yer almaktadır. Özellikle bu tarz firmalar da havaalanı etrafına konumlanarak bireylerin en iyi şekilde şehir merkezin ulaşımlarının sağlanmasına yardımcı olmaktadır. İş seyahatinde bulunan ya da bölgeyi daha iyi gezmek adına araç kiralamaya ihtiyaç duyan bireylerin en büyük yardımcısı olan araç kiralama firmalarının ücretleri de değişiklik göstermektedir. Araç kiralama ücretleri, kiralanan araçlarının modellerine ve türlerine göre değişiklik gösterebildiği gibi kiralama süresine göre de değişebilmektedir. En düşük günlük araç kiralama ücreti 200tl olarak bilinirken, en yüksek ise 1000tl’ye kadar çıkabilmektedir. Aşağıda Batman Havaalanı çevresindeki araç kiralama firmaları ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Enterprise Rent a Car: 444 4 937

Grs Car Araç Kiralama: 444 9 505

Avis oto kiralama: 0 488 218 07 47

Emir Oto Kiralama: 0 488 218 03 72