Uçak Bileti Satan İnternet sitelerinin kontrolü nasıldır?

 İnternet siteleri her konuda bize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Sadece bilgi verme amaçlı değil tatil rezervasyonları bile internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu rezervasyon olayının bilinmemesi ya da tam olarak anlaşılamaması bu sitelere güvensiz yaklaşılmasını sağlamaktadır. Yeterli bilgilendirmeden sonra bu sitelere olan ilgi çok daha fazla olacaktır. Sitelerin nasıl ve hangi yöntemlerle rezervasyon yaptığını anlatan kısa bilgilerle müşteriler bilgilendirilmektedir.

Daha önce yayınladığımız ve Uçak bileti Satan Firmaların Müşteri Hizmetlerine Kolay ulaşmak ile ilgili yazımızı  okuyabilirsiniz.

İnternet işlemlerinin kayıt altında olduğunu bilmek müşterilerin yaklaşımlarını değiştirebilmektedir. İnternet işlemleri bu kayıtlarla daha çok kişi tarafından kontrol edilmektedir. Bu durum bile internet işlemlerinin güvenilirliğini göstermektedir. İnternet sitelerinin bu güvenilirliği bilet alımlarında ve tatil rezervasyonlarında da sürmektedir. Evinizin rahatlığında çayınızı içerken tatilinizi kontrol etmek gibi bir rahatlık teknoloji sayesinde bizlere sağlanmıştır. Sitelerin fazla sayıda olması seçim yapma şansınızı da artırmaktadır. Siteler arasında karşılaştırma yaparak kendinize uygun bir site ile tatil rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki körü körüne sitelere güvenmektense bazı noktalara dikkat ederek aralarında güvenilir olanını seçmek de mantıklıdır. Bu noktaları sizlerle paylaşarak bilgilenmenizi sağlayacak ve bundan sonraki aşamalarda dikkatli olmanızı sağlayacağız. Peki nedir bu noktalar? Alışverişleri nasıl güvenilir hale getirir? Her birini ayrı başlıklarda inceleyerek bu konuların zihinlerde kalmasını amaçlamaktayız.

Kilidin önemi

İnternet sitelerinde güvenlik sertifikasının olup olmaması alışveriş yapacağınız siteyi baştan tespit etmenizi sağlamaktadır. Bu kilit yeşil renktedir ve sayfaya girdiğinizde ekranda belirmektedir. Bu sitenin olduğu sayfalar güvenlik kontrolünden geçtiklerini göstermektedir. Ve güvenlikli sayfalarla alışveriş yapmanız da sizlerin kart bilgilerinizin güvence altında olduğunu gösteren bir diğer özelliktir.

KAYITLİ SİTE OLMASI

Bu siteler kendi kendilerine ortaya çıkmamıştır. Bütün siteler belirli kurallar dahilinde oluşturulmuş bir sisteme dayanmaktadır. Bu sitelerin bağlı olduğu kuruluş olan TURSAB bütün siteleri gözlemlemekte ve onların yaptıkları satışları denemektedir. İnternet üzerinden bu listeyi bulabilme şansı verilmektedir. Sizler de hakkında şüpheye düştüğünüz siteleri bu şekilde bularak listede olup olmadıklarını inceleyebilirsiniz. Listelerden telefon numaraları da bularak siteler hakkında gerekli bilgileri alabilirsiniz.

REZERVASYON İPTALİ

İnternet alış verişlerinizde hangi sektör olursa olsun iptal şansınızın olması gerekmektedir. Bu iptal sırasında sizi yormayacak ve sıkıntıya sokmayacak internet siteleri ile alış verişlerinizi gerçekleşmeniz güvenli olmaktadır. İnternet sitelerinde bilet ya da tatil rezervasyonlarınızı iade şansınız yoksa o siteye dikkatli yaklaşmalısınız. Bu sayede güvensiz sitelerden uzak kalma şansınız da artacaktır. Sitelerin avantajları kadar dezavantaj olacak konularını da bilmek alış verişlere önemli konuların başında gelmektedir.

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

İnternet siteleri bu özelliklere göre seçildiğinde sorunsuz alış verişin kapısı sizlere sonuna kadar açık olmaktadır. Güvenli sitelerde yapacağınız alış verişlerin her aşaması kayıt altında olmakta ve sizlere sorun çıkarmamaktadır. Bu nedenle alış veriş yapacağınız siteler özenle seçilmelidir. Alış verişlerin aşamalarında sizlere bilgi verilmesi de önemli konular arasında yerini almaktadır. Banka ve sitelerin işbirliği ile güvenlik artırmak daha kolaylaşmaktadır. 3D şifresi ile alış verişlerinizde güvenli bir yol izlemeniz kesinleşmektedir. Yapacağınız her alış verişte sizi bilgilendiren ve bir şifre ile onayınızı alan bu sitelerde gönül rahatlığı ile alış veriş yapabilirsiniz. Bu alış verişlerin 3d şifreli olanlarını tercih etmek siz ve bankanız arasındaki bir konudur. Bankanızda cep telefonunuzun bulunması bu şifrenin kullanılması açısından oldukça önemlidir. Alışverişlerinizde dikkat edeceğiniz bu noktalarla sizler de nasıl güvenli alışveriş yapılacağını öğrenmiş olmaktasınız. Daha sonra yapacağınız her alış verişlerde bu ufak detaylara dikkat etmeniz sizin ve ailenizin kazancını korumayı sağlayacaktır.

2 Comments

  1. Mustafa Bora Ozgun on 3 Nisan 2015 at 21:00

    Tatil planım için web sitenize uçak bileti rezervasyonu yapmak için giriş yaptım. Uçak bileti satan internet sitelerinin kontrolü nasıldır başlıklı yazınız ilgimi çekti ve okudum. Bu yazıyı paylaşmanız sitenize olan güvenimin daha çok artmasına neden oldu. Web siteleri üzerinden uçak bileti rezervasyonu yapan ve satın ve satın alan yolcuların mutlaka okuması gereken bir yazı. Emeğinize sağlık.

  2. Özgecan Üçler on 16 Nisan 2015 at 21:00

    Uçak bileti satan internet sitelerinin kontrolü nasıldır diye merak ederdim hep. Bu konuyu araştırırken wep siteniz çıktı karşıma. Uçak bileti satan sitelerin kontrolü nasıldır sorusu hemen dikkatimi çekti. Hemen okudum ve bu konuda sayenizde detaylı bir şekilde bilgilendim. Artık içim rahat bir şekilde bilet alıyor ve seyahat yapıyorum. Teşekkür ederim.

Leave a Comment