THY’den Yeni Destinasyon ve Gence Uçak Bileti

THY Gence seferleri Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek. THY Gence uçak bileti 109 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bu ücret herşey dahil, tek yön seferler için geçerlidir.
Türkiye’den ayrıca Onur Air Gence uçuşları da bulunuyor. Artık Azerbaycan’ın bu güzel lokasyonuna THY ile de uçulabilecek. Bilindiği üzere THY, Türkiye’nin en güvenilir havayolu şirketi olduğu gibi, 2014 yılının da En İyi Avrupa Havayolu da seçilmiştir. THY’dan Gence uçak biletinizi almak için acele edin.

GENCE
Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın ikinci büyük şehri Gence, tarihi olarak da önemli bir şehirdir. Rusya İmparatorluğu döneminde Elizabetpol adıyla bilinen şehir, Sovyet Rusyası döneminde yeninden adlandırılmış ve Gence adını almıştır. Gence kelimesinin Azericede geniş anlamına geldiği ve şehrin isminin ordan geldiği iddia edilse de, bazı dilbilimciler şehrin adının eski Pers dili kaynaklı olduğunu ve eski Persçede “ganj” kelimesinin hazine anlamına geldiğini aktarıyorlar.
Gence, İmparatorluk yıllarından beri önemini koruyan bir şehirdir. Vaktiyle Sasani ve Moğollar’ın da hükümranlık kurduğu Gence, esas çıkışını 16. yüzyıldan sonra yapar. Bu yıllarda Şah Abbas nedeniyle şehrin adının Abbasabad olarak anıldığı aktarılıyor.
Ganja, Sovyet Rusya’nın yıkılması ve Azerbaycan’ın yeniden bağımsızlığını kazanmasından sonra hızla yükselen bir ekonomi ve kültür merkezi halini aldı. Turizm şehirde giderek büyük bir yer tutar hale geldi. Ayrıca Gence ipeği, çok geçmeden uluslararası bir üne sahip oldu. Günümüzde Gence, Azerbaycan sınırları içinde en çok ziyaret edilen şehirlerden biri olarak biliniyor.

GENCE’DE GÖRÜLECEK YERLER
– 11. yüzyılda inşa edilen Gence Surları
– Nizami Gencevi onuruna inşa edilen Nizami Mözelesi
– Şah Abbas Kervansarayı
– Cuma Camii
– 19. yüzyıl Avrupa Hamamı
– 17. yüzyıl Ermeni Kilisesi
– Rusya Ortodoks Kilisesi
– Güncel olarak Gence Filarmoni Orkestrası’nın kullandığı 18. yüzyıl Ermeni Kilisesi