Araç Kaskosu

araç_kaskosuTüm araçlar için araç kaskosu gerekli durumlar oluşturmaktadır. Çünkü trafikte her an ne olacağını kimse kestiremez. Siz istediğiniz kadar iyi şoför olabilirsiniz ve bu yeteneğinize güvenebilirsiniz. Fakat diğer araçtaki şoförler sizin kadar usta şoför değilse kazalar kaçınılmaz olmaktadır. Kaza geliyorum demez ve her an gelebilir bu yüzden de kaza riskini en aza indirmek gerekir. İyi bir araç kaskosu sizi her türlü zarardan koruyacaktır. Bazı durumlarda kasko trafik sigortası ile karıştırılmaktadır. Fakat kasko trafik sigortasından tamamen farklıdır. Trafik sigortası kaza sonucunda karşı tarafın hasarını karşılar ve sizin aracınızla alakalı hiçbir duruma karışmaz. Oysa araç kaskosu;

  • Her türlü kaza durumunda en profesyonel hizmetleri sunarak o andaki durumdan en karlı şekilde kurtulmanızı sağlar.
  • Araç çekici hizmetleri, istediğiniz bölgeye ulaşım imkanı gibi durumlar sağlar
  • Aracınızda oluşan her türlü hasar durumu için gerekli olan tüm masrafları karşılar.
  • Sadece kaza anında değil aracın, çalınması, doğal afetler sonucu zarar görmesi, saldırıya uğraması, yanması veya terör olaylarına maruz kalması durumunda da tüm desteği sağlar.

Kasko Güvence Demektir

Araç kaskosu ile her türlü felakette destek görerek masraflarınızı en aza indirmiş olursunuz. Ayrıca araç hasarlarının yanı sıra aracın içinde bulunan değerli eşyalara bir zarar gelmesi durumunda da araç kaskosu bu eşyaların belli bölümlerini karşılar ve yine zararınız büyük bir bölümüne çare olmuş olur.

Araç kaskosu tüm kaza anlarında yanınızda olarak size her türlü imkanı sunmaktadır. Dilimize İtalyancadan geçen kasko kelimesi, kaza anlamına gelmektedir. Herhangi bir kaza anında gerek araca olan maddi zararları gerekse şoförü için olan hastane masraflarının tümünü araç kaskosu yapan şirket karşılamaktadır. Fakat her şirketin kasko bedelleri ve ödeme şekilleri değişik olmaktadır. Bu durumu çalışacağınız kasko şirketi seçiminde bizzat kendiniz belirlemektesiniz. Ticari araç kaskosu, binek araç kaskosu ve kamyon kaskosu birbirinden farklılık gösteren uygulamalarda olmaktadır. Kasko bedelleri aynı zamanda ödenen primlerden ve alınacak hizmetlerden belirlenmektedir.

  • Araç kaskosu kaza sonrasında her türlü teknik imkanı sağlamaktadır. Aracın çekilmesi ve tamir edileceği yere götürülmesinden tutun da şoförde herhangi bir sağlık problemi varsa hastaneye sevki kadar bütün durumla ilgilenmektedir.
  • Araç kaskosu aracınızın tamirde olduğu süre boyunca size araç imkanı sunarak işlerinizin aksamasının önüne geçmektedir.
  • Lüks araçların pert durumuna gelmesi sonucu maliyetlerinin bir kısmını karşılamaktadır.

Kasko Hayat Kurtarır

Araç kaskosu tüm hasar maliyetlerini ve hastane masraflarını karşıladığı gibi aynı zamanda herhangi bir fiziksel rahatsızlıkta evde bakım hizmeti veya fizik tedavi gibi aşamalarda günlük olarak belli miktarlarda ve belli zaman aralıklarında maddi destek de sağlamaktadır. Ayrıca araç içindeki değerli eşyaların çalınması veya zarar görmesi halinde de gerekli olan tüm maddi desteği sağlamaktadır. Fakat bunun için gerekli olan tek durum bu eşyaların bagajda olması koşuludur.

 Her türlü binek araca ve kamyonete araç kaskosu uygulanmaktadır. Araç kaskosu neticesinde kendinizi güvene alarak, oluşacak maddi bir hasarda kasko şirketi tarafından maddi destek görmüş olursunuz. Kazalarda sizin kusurlu olup olmadığınıza bakılmadan kasko bedellerini ödeyen kasko şirketleri de bulunmaktadır. Kasko yaptırırken bu tür durumları iyice incelemeli ve ona göre kasko şirketi seçiminize karar vermelisiniz. Kasko ödemelerinizi belli bir süre zarfında küçük meblağalar halinde yaparsınız. Bu kasko ücretleri sizin bütçenizi sarsmayacak şekilde olmaktadır. Herhangi bir olumsuz durumda ise kasko şirketi hasarı karşılayarak ve gerekli tüm desteği sağlayarak bütçenizin aşırı zarar görmesinin önüne geçmektedir. Araç kaskosu yaptırmak için seçeceğiniz şirketi belirlerken şu durumlara dikkat etmeniz gerekir.

  • Öncelikle araç kaskosu ödemelerinin nasıl ayarlandığına bakın ve herhangi bir hasar durumunda kaskonun masrafın ne kadar karşıladığını öğrenin.
  • Kasko şirketinin hizmetleri hakkında bilgi alın, yani herhangi bir kaza veya araç arızası durumunda belirteceğiniz adrese ne kadar sürede geleceği, çekici hizmeti ve sizi kazadan sonra gitmek isteyeceğiniz yere götürmek gibi hizmetlerinin olup olmadığını öğrenin.

Hizmette Sınır Tanımayan Kasko Şirketleri

Araç kaskosu şirketleri sadece kaza ve arıza durumunda değil, araçla alakalı her türlü durumda destek sağlarlar, diyelim ki araç anahtarlarınız çalındı veya kayboldu, kasko şirketi yeni bir anahtar için tüm masrafları karşılar ve çok kısa bir sürede anahtarı size ulaştırır.