Yenidoğan Bebek Uçak Yolculuğu

Uçak yolculuğunu artık günümüzde, birçok kişi sık sık tercih etmektedir. Ancak uçağa binmeden önce mutlaka bilmeniz gereken şeyler vardır. Bunlardan birisi de yeni doğan bir bebeğin uçak yolculuğu yapıp yapamayacağını bilmektir.

Evet, yeni doğan bir bebek uçak yolculuğu yapabilir; ancak bu belli şartlara bağlanmıştır. İsterseniz bunlara bir göz atalım.

Yeni Doğan Bebek Uçakta Ne Zaman Seyahat Edebilir?

– İlk 48 saatini doldurmamış olan bebekler genel olarak uçak yolcuğuna kabul edilmezler. 2 ile 7 günlük arasında olan bebekler uçak yolculuğuna kabul edilirler. Ancak bu bir doktor raporuna bağlanmıştır. Yani bebeğiniz için bir doktorun “ Uçak seyahati yapmasında herhangi bir sakınca yoktur.” yazılı rapor vermesi gerekmektedir.

– Bebekler için üst yaş sınırı 2 olarak belirlenmiştir. Eğer bebeğiniz 2 yaş sınırını geçmişse ona ayrı bir koltuk temin etmeniz gerekmektedir. Onun haricinde bebek kemeri ile bebekler, ebeveynlerinin kucağına bağlanırlar ve bu şekilde seyahat ederler.

– Yalnız bir ebeveyn sadece bir bebeği kucağına alabilir. İkincisi için ise yeni bir koltuk tahsis edilmelidir. Ayrıca bebeğiniz için bebek biletini düzenletmeyi de unutmayınız.

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Örgün Gökhan on 12 Nisan 2015 at 09:00

    Yeni doğum yaptığım için uzun bir süre Hiçbir yere gidemem diye düşünüyordum. Bir gün ziyaretime gelen arkadaşımla konuşurken bu sıkıntımı dile getirdim. Gülerek uçakla istediğim yere gidebileceğimi söyledi. O gittikten sonra İnternette araştırırken sizin sitedeki bu yeni doğanlarla ilgili sayfayı gördüm. Çok mutlu oldum.

  2. Elanaz Dülgerbaki on 27 Mayıs 2015 at 21:00

    8 aylık hamileyim. Bulunduğum bölgede tam teşekküllü bir hastane olmadığı için bebeğimi İstanbul’da bir özel hastanede dünyaya getireceğim. Geri dönüşümüzde yeni doğan bebek uçak yolculuğu nasıl olur diye merak edip internetten araştırma yaparken yazınızı okudum. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı olmuş. Uçak yolculuğundan dolayı çok endişeliydim içimi oldukça rahatlattınız.

Leave a Comment