Uçakta Laptop Taşıma

Uçak yolculuğu, kişiler için çok büyük avantajlar taşımaktadır. Ancak ilk defa uçak ile seyahat edecekseniz veya uçak seyahat ile ilgili olarak yeteri kadar bilginiz yoksa uçak seyahati, sizin için berbat bir duruma dönüşebilir. Bu sebeple uçuşa hazırlanırken yanınıza neleri alıp alamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Zaten bu maddeler de uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz havayolu şirketinin ana sayfasında tek tek izah edilmiştir.

 Uçakta Laptop Taşıma 
Uçak ile seyahat edecek olan kişiler, yanlarına laptop’u alıp alamayacaklarını merak etmektedirler. Evet, uçak ile yapacağınız seyahatlarde yanlarınıza laptop alabilirsiniz. Ancak yanınızda bir laptop götüreceğinizde, eğer laptop’u valizinize koyacaksanız, onu iyice sarıp sarmalamalısınız. Çünkü havalimanlarında çalışan kişiler için sizin valizinizde kırılacak bir şeyin olup olmaması çok önemli olmayabilir. Üstelik, bir de üst üste konulan çok sayıda valizi hesaba kattığınızda laptop’unuz kırılabilir. Bu sebeple onu valiz içerisinde korunaklı bir yere koymalısınız. Bunun haricinde laptopu kabin içerisine de sokabilirsiniz. Ama sakın ola ki izinsiz bir şekilde onu açmaya kalkışmayın. Uçakta laptop taşıma konusunda koşullar değişiklik gösterebileceğinden dolayı havayolu şirketinden detaylı bilgi almanız önerilir.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Zehranaz Usanmaz on 4 Mayıs 2015 at 09:00

    İlk kez uçakla seyahat ederken laptopumu yanıma alamamıştım. Çünkü yasak olduğunu düşünüyordum. Bunun için bir eksiklik hissediyordum. Bu konuyu araştırırken uçakta laptop taşıma adlı yazınıza rastladım ve laptopumu uçakta yanıma alabileceğimi öğrenmek içimi rahatlattı. O yazıyı okuduğumdan beri artık her seyahatte laptopumu yanımda taşıyorum, daha keyifli yolculuk yapıyorum.Teşekkürler ucuzuçakbileti.org

  2. Beyzanur Tatlı on 23 Mayıs 2015 at 21:00

    Bir iş için Kazakistan’a gitmem gerekiyordu. Haliyle yanımda laptop da götürecektim. ‘’Acaba laptop ı uçağa sokmama izin verirler mi?’’ Diye sorular soruyordum kendime. Sonra internet üzerinden bu konu hakkında araştırma yapıyordum. Web sitenizdeki yazıyı gördüm ve resmen aydınlandım diyebilirim. Ne yapmam gerektiğini sizin siteniz sayesinde anladım. Bu siteye emeği geçen herkese teşekkürü hak ediyor.

Leave a Comment