Uçakta En İyi Koltuk Hangisidir?

Uçak seyahatleri sırasında sık sorulan “Uçakta en iyi koltuk hangisidir” sorusu özellikle nadiren yolculuğa çıkan kişiler tarafından merak edilmektedir. Sık seyahat edenler genellikle edindikleri tecrübelerin sonrasında kendilerine en uygun koltuğu zorlanmadan seçebilirler. Yolculuk öncesinde internet üzerinden uçakların kabin konfigürasyonlarını inceleyebilir ve koltuk seçimi yapabilirsiniz. Bazı havayolu şirketleri bilet aldıktan sonra koltuk seçimi yapmanıza izin verirler, bazı şirketlerde ise uçuştan 24 saat öncesinden başlayan online check-in sırasında koltuğunuzu belirleyebilirsiniz. Peki, hangi koltuğu seçmeli?

Uçakta En İyi Koltuk Hangisi?

Cam kenarı: Araştırmalara göre, yolculuk sırasında çoğu kişinin favori koltuğu cam kenarında bulunuyor. Cam kenarında yolculuk sorasında rahatça uyuyabilirsiniz ve seyahatinizin kolay geçmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, manzara seyretme şansınız da olur. Yalnız cam kenarı koltuklar uçuş korkusu (aerofobi) veya yükseklik korkusu olan kişilere uygun olmayabilir.

Çıkış Kısmı Koltukları: Acil çıkış kapıları sırasındaki koltuklar konforlu sayılır. Çünkü bu koltukların arasındaki mesafe geniştir. Sık seyahat edenler zaten bunu bildiğinden dolayı ilk iş olarak bu koltukları rezerve etmeye çalışırlar. Özellikle uzun boylu insanlar için ideal koltuklardır. Bu bölümde çocuklar bulunmayacağından dolayı gürültüsüz yerlerdir. Yalnız bu koltukların arkaya yatma payı daha azdır, onu da belirtelim.

Çocuklu Koltuklar: Ancak acil çıkış sırasındaki koltuklara çocuklu aileler alınmazlar. Çocuklar buradaki kapıları kurcalayıp açmaya çalışabilirler. Bu yüzden çocuklu aileler daha arkada yer alan koltukları seçebilirler. Bebek pusetlerini asmak için bu kısımlarda duvarda özel askılar bulunur. Tüm havayolu şirketleri ayrıca hamile ve bebekli yolculara birtakım kolaylıklar sağlamaktadırlar.

Arka Bölüm: Uçağın arkasındaki koltuklar çok fazla tercih edilmezler. Burada çocuklu aileler bulunduğundan çok gürültü olabilir. Ayrıca tuvaletlerin olduğu bölümlere yakınlıkları yüzünden de bir gürültü olabilir. Uçaklar arka kısma doğru daraldıklarından bu koltuklar pek konforlu olmayabilir.

Tüm bu anlattıklarımızı dikkate alarak artık kendinize uçakta en uygun yeri seçebilirsiniz. İyi uçuşlar dileriz.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Arkan Bozdemir on 17 Nisan 2015 at 09:00

    Uçak yolculuğu yapacağım zaman hangi koltuğu seçmeliyim bu konuda hiçbir fikrim yoktu. Siteden uçak yolculuğu yapmış takipçilerin yorumlarından kendime en uygun koltuk seçtim. İster cam kenarında ister koridor kısmında oturabileceğimi gördüm. Kendimi nerede rahat hissedeceksem orda olmanın keyfini çıkardım. Uçakta en iyi koltuk, rahat edebildiğim koltuktur. Nerde oluşunun hiçbir önemi yoktur.

  2. Çisil Zeynep Dönmez on 17 Nisan 2015 at 21:00

    Siteden edindiğim bilgiler sayesinde uçakta en iyi koltuğun hangisi olduğunu öğrenmiş oldum. Site bünyesinde bulunan bilgiler doğrultusunda uçakta cam kenarı koltuğu aldım. Harika bir yerde oturduğumun farkına uçak bulutların üstüne yükseldiği zaman anladım. Uçağın pamuktan yapılmış bir denizin içinde adeta yüzüyor gibiydi. Muazzam bir manzaranın keyfini sitenin yönlendirmesi sayesinde vardım. Her şey muhteşemdi.

Leave a Comment