Uçakla Seyahatin Avantajları ve Dezavantajları

Günümüzün seyahat seçenekleri arasında, uçakla yolculuk en keyifli yolcuklar arasında yer almaktadır. Ancak uçakla seyahat etmenin avantajları ve dezavantajları da vardır. İsterseniz, uçakla seyahat etmeyi gelin biraz inceleyelim.

Uçakla Seyahat Etmenin Avantajları

– Uçak günümüzün en hızlı ve en konforlu ulaşım aracıdır. İstediğiniz yere çok daha hızlı ve daha rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.
– Eğer biletinizi seyahatinizden çok önceki bir zamanda alırsanız (Yurt içi seyahatinizde) otobüs fiyatından bile çok uygun bir ücrete alırsınız. Özellikle kampanya dönemlerinde uçak bileti çok daha uygun fiyatlarla satın alınabilmektedir.
– Uzun yolculuklar daha kısa süreciği için bel, ayak ve boyun ağrıları çekmezsiniz.
– Gökyüzünden, dağları denizleri ve bulutları izleyerek seyahat etmenin keyfini sürersiniz.
– Uçak seyahatinde her zaman kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.

Uçakla Seyahat etmenin Dezavantajları

– Eğer çok ciddi sağlık problemleriniz varsa uçak seyahati sizin için riskli olabilir.Bu gibi durumlarda doktorun onayını almanız gerekir.
– Uçaklarda kaza çok az olur; ama düşen bir uçaktan sağ çıkma şansınız çok düşüktür.
– Biletinizi vakitlice almazsanız, çok yüksek meblağlar ödeyebilirsiniz. Bu yüzden seyahatinizi mümkün olduğunda önceden planlamanızı öneririz.
– Olumsuz hava şartlarından dolayı iptal edilen uçuşlarla mağduriyetler yaşayabilirsiniz. Kış aylarında yapılan uçak rötarlarının en yaygın nedenlerinden biri olumsuz hava şartlarıdır. Bundan kaynaklı gecikmeler yaşanabilir.

Tüm bu dezavantajlara rağmen uçak günümüzde en konforlu ve hızlı ulaşım aracı olarak görülmektedir. Siz de yolculuğunuzu önceden planlayarak ekonomik fiyatlarla uçak biletinizi alabilir, konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Didem Bıçaksız on 31 Mart 2015 at 09:00

    Uçakla seyahatlerin avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Uçakla seyahat etmenin benim için en büyük avantajı zamandan kazanç sağlamak ve konforlu bir yolculuk yapmaktır. Dezavantajı ise, promosyonlu alınan uçak biletlerinin iptal edilmesi halinde ödemiş olduğum ücretin bana tekrar ödenmemesi gibi durumlar oldu. Bu siteden almış olduğum bilet konusunda hiçbir dezavantaj yaşamadım. Her konuda yardımcı oluyorlar.

  2. Emre Ayberk Akfırat on 10 Nisan 2015 at 21:00

    Sayenizde uçakla seyahatin avantajları ve dezavantajları hakkında daha çok bilgi sahibi oldum. Sitenizde aradığımdan daha çok şey bulabiliyorum. Uçak ile seyahat yaparken bilmem gereken önemli maddeleri veya daha başka konularla ilgili birçok bilgiyi wep sitenizde kolay, anlaşılır yazılarla öğrendim. Bir bilet satışından daha fazla hizmeti veriyorsunuz. Bunları kusursuz şekilde yapıyorsunuz.

Leave a Comment