Uçakla Nasıl Yolculuk Yapılır?

Uçak ile seyahat yapmak, artık günümüzde bir moda haline geldi. Üstelik bu öyle bir moda ki hem çok keyifli hem de çok ucuz. Çünkü son yıllarda havalimanı olmayan birçok ilimize havalimanı yapılmasıyla birlikte, uçak seferlerinde de büyük bir artış oldu. Buna bağlı olarak havayolları şirketleri arasında oluşan rekabet ile uçak biletlerinin fiyatlarında da büyük oranda düşüler yaşandı. Bu sebeple gelir düzeyiniz ne olursa olsun, çok uygun fiyatlara uçak bileti bulabilmeniz, artık mümkün hale gelmiştir.

 

Uçakla Nasıl Yolculuk Yapılır?

Ülkemizde birçok kişi uçak seyahatini tecrübe etmiş durumdadır. Ancak bir de hala uçak seyahatini tecrübe edemeyen kişiler vardır. Bunlar da ilk kez yaşayacakları bir deneyim için uçak ile nasıl yolculuk yapılır, diye internette araştırma yapmaktadırlar.

Bu soruya verilecek cevaplar ise şunlardır.

– Biletiniz ne kadar önce alırsanız, o kadar uygun fiyata alırsınız.

– Uçağın kalkış saatinden 2 saat önce havalimanında hazır bulunun.

– Yanınıza neleri alıp alamayacağınızı havayolu şirketinin sayfasından okuyun.

– Kabine bindiğinizde görevli memurlar, size tüm uyarıları yapacaktır.

– Uçakta rahat ve bol kıyafetler giyin.

– Pencere kenarından yeryüzünü seyretmek istiyorsanız, internet üzerinden pencere kenarı koltuğunu rezervasyon ettiriniz. Bu işlemi havalimanından biletinizi alırken de yaptırabilirsiniz.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Yiğit Yurtsever on 7 Mayıs 2015 at 21:00

    Bu siteden aldığım ucuz uçak biletlerimle uçağa binerken hosteslerin yardımını alarak koltuk numaramı buluyorum ve oturuyorum. Uçağa büyük valizimle binmiyorum el çantamla biniyorum valizimi bagaja veriyorum. Kalkışlar da ve inişlerde anons edilen kemerleri bağlama koltuğu dik konuma getirme uyarılarına dikkat ediyorum. Uçuş esnasında tuvalet ihtiyacım dışında yerimden kalkmamaya özen gösteriyorum.

  2. Rüya Su Torğutalp on 10 Mayıs 2015 at 21:00

    İlk defa uçak ile yolculuk yapacaktım. Fakat nasıl olacağı konusunda bazı tereddütler vardı. Bir ilk olacağı için ister istemez tedirgin oluyordum. Wep sitesinde gezinirken uçakla nasıl yolculuk yapılır konulu bir yazı gördüm ve bileti aldım. Böyle bir yazı paylaşmanız aklımda soruları cevaplamaya yetti.Bundan sonra biletleri burdan alacağım. İyi uçuşlar.

Leave a Comment