Uçakla Aktarma Nasıl Yapılır?

Uçuşlarda aktarmaların, yolcular için hem çok büyük avantajları, hem de çok büyük dezavantajları vardır. Eğer aktarmalı bir uçuş yapacaksanız, bekleme sürelerini çok iyi ayarlamalısınız.

Uçakla Aktarma Nasıl Yapılır?

Havalimanlarında can sıkıcı bir şekilde uzun saatler beklemek istemiyorsanız, seyahat edeceğiniz havayolu şirketini de çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Aktarmalı bir uçuş yapacak olan kişiler genellikle çok stres yaşarlar. Aslında bu konuda o kadar stres yaşamalarına gerek yoktur. Aktarmalı bir uçuş yapacak olan bir yolcunun şunları bilmesi yeterli olacaktır.

– İlk uçuşunuz ile ikinci uçuşunuz arasında 45 dk. veya 1 saat veya daha fazla bir zaman olur. O esnada, kişisel ihtiyaçlarınızı giderip ikinci uçuşa hazırlanın. Elinizdeki bilette kapı numarası yazacaktır. Oraya gidip uçuş vaktinizi beklemelisiniz
– İkinci uçuşta valizlerinizi siz takip etmiyorsunuz. Bu sebeple uçuşlarda valiz kaybı sık görülen bir durumdur. Valizin üzerine bir A4 kağıdına isim soyisim ve gittiğiniz istikameti yazın.
– İki uçuş arasındaki sürenin çok fazla olmamasına dikkat edin. Çünkü giriş kapısında saatlerce beklemek sizi son derece yoracaktır.

 Ancak size tavsiyemiz, aşırı beklemek veya yetişemeyeceğim stresi altında bir uçuş yapmamak için aktarmalı uçuş yerine, direkt uçuşu tercih etmeniz olacaktır.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Hamit Kıldır on 12 Nisan 2015 at 09:00

    Bazen uçak yolculuklarımız aktarmalı olarak gerçekleştirilir. Sitede uçakta aktarma nasıl yapılır konusunda geniş bir şekilde bilgiye yer vermektedir. Transfer işleri iç hatlardan iç hatlara devam halinde, dış hatlardan dış hatlara devamı şeklinde, iç hat dış hat aktarması ve dış hat iç hat aktarması şeklinde yapılmaktadır. Sitede aklınıza takılan aktarma işlemleri hakkında merak ettiğiniz her şey mevcut.

  2. Nefse Altunbulak on 14 Mayıs 2015 at 21:00

    Bazı uçuşlar ister istemez aktarmalı olur. İlk defa böyle bir seyahat yapmak zorunda kalmıştım ve nasıl olacağına dair bir fikrim yoktu. İnternette bakınırken wep sitenizde uçakla aktarma nasıl yapılır diye bir başlık gördüm. Yazıyı dikkatli okuyunca bu konuda yeterli bilgi sahibi oldum. Rahat bir nefes aldım. Keyifli bir seyahat yaptım.

Leave a Comment