Uçak Yolculuğunda Nasıl Giyinmeli?

Uçak ile yolculuk yapmadan önce, tercih edeceğiniz kıyafetin seçimi son derece önemlidir. Bu seçiminizi doğru yaptığınız takdirde, keyifli bir uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Ancak burada hesaba katmanız gereken şey, uçuşunuzun kaç saat süreceği ve hangi tip bir uçak ile seyahat ettiğinizdir.

Uçak Yolculuğunda Nasıl Giyinmeli?

Kısa mesafeli uçuşlarda giyim: Ülkemiz sınırları içerisinde yapılan bir uçuş, en fazla bir buçuk veya iki saat sürmektedir. Bu kısa yolculukta ne giydiğinizin çok bir önemi yoktur. Çünkü, zaten uçağa binmeniz ile inmeniz bir olacaktır. Fakat, genellikle ülkemiz sınırlarında yapılan uçak seyahatlerinde, çok küçük ve dar tip uçaklar kullanılmaktadır. Bu sebeple bol ve rahat kıyafetler giymeniz sizin yararınıza olacaktır.

Uzun mesafeli uçuşlarda giyim: Uzun bir uçuş yapacaksanız ve bu yolculuğunuz 5-6 saat veya daha fazla sürecekse o zaman giydiğiniz kıyafetler çok önemlidir. Bu konuda da sizlere, şunları tavsiye edebiliriz. Kabin içerisinde uçağın ısısı belli bir seviyede tutulur. Bu sebeple çok kalın bir kıyafet tercih etmeyiniz. Uzun bir yolculuk yapıyorsunuz, rahat bir şeyler giyin.

Çocuklar ve bebekler nasıl giyinmeli: Çocuklar uçakta kendilerini rahatsız hissetmesinler diye onlara ev kıyafetleri giydirmenizi öneririz. Rahat kıyafetler içerisinde yabancılık çekmeyecekler ve bir de onlara oyalanacak bir şeyler bulursanız seyahatlerinin kolay geçmesini sağlamış olursunuz.

Ayakkabı seçimi: Ayakkabı seçiminde yüksek topuklu ayakkabılar uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Ayrıca kontrol esnasında ayakkabıları çıkarmak gerekebiliyor. Bu yüzden bağcıklı olmayan kolay giyilip çıkarılabilen ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Parfüm kullanımı: Uçak yolculuğu sırasında parfüm kullanımını minimum seviyelerde tutmanız önerilir. Uçak kabinin havası sınırlıdır, bu yüzden kullandığınız parfümün kokusu çok çabuk yayılacaktır. Bu durum başka yolcuları rahatsız edebilir. Bu yüzden kokuları kullanma konusuna kısıtlama getirmeniz önerilir.

Özetleyecek olursak uçak yolculuğunda nasıl giyinmeli sorusunun cevabı rahat kıyafetlerdir. Bayanların şık ama spor tarzı kıyafetler içerisinde ve sade bir saç modeli ile daha çok rahat edeceklerini söyleyebiliriz.

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Çağrı Atahan Dağar on 7 Nisan 2015 at 09:00

    Arkadaşımla ilk kez uçakla seyahat edecektim. Ama arkadaşıma sormaya çekindiğim sorularım vardı. Bu yüzden sitenizi ziyaret ettim. Sitede kafamı kurcalayan uçakta nasıl giyinmeli durumuna cevap aradım. Edindiğim bilgiler sayesinde içim çok rahat bir şekilde arkadaşımla yolculuğa çıktım. Uçak yolculuklarında farklı giyinilmesi gerektiğini düşürdüm. Siteden edindiğim bilgilerle yanıldığımı anladım. İyi ki siteyi ziyaret ettim ve bilmediğim birçok soruya cevap buldum.

  2. Tendü Özgürün on 1 Haziran 2015 at 09:00

    Uçak yolculuğu yapacağım zaman kafamda birçok soru oluşuyor. Bunlardan en çok takılan soru; ‘’ Uçak yolculuğunda nasıl giyinmeli?’’ bu soruma cevap sitede yer alması beni çok mutlu ediyor. Yaptığım uçak yolculuğunun ne kadar süreceğine bağlı bir şekilde ister spor, ister klasik kıyafetler giyebiliyorum. Yolculukta ban kıyafet konusunda hiçbir firma sorun çıkarmadı. İstediğim kıyafeti giyerek yolculuğumu yaptım

Leave a Comment