Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Uçak yolculuğu, artık günümüzde oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Çünkü uçakla gitmek istediğiniz bir yere, çok rahat ve hızlı bir şekilde gidebilmeniz mümkündür.

Kaldı ki son zamanlarda özellikle yurt içi seferlerde havayolu şirketleri arasında yaşanan rekabette tamamen yolcuların işine gelmiştir. Bugün gitmek istediğiniz birçok yere otobüs bileti fiyatlarına göre çok daha uygun bir fiyata uçak ile gidebilmeniz mümkün değildir.

 Bu sebeple uçakların tercih oranı eskiye nazaran ülkemizde büyük bir miktarda artmıştır. Ancak herkesin de bildiği gibi uçakta seyahat etmenin hatta yanınızda götüreceğiniz eşyaların bile belli kuralları vardır. Bu sebeple ilk defa uçak seyahati, yapacak olan kişiler internet üzerinden araştırmalar yapmaktadırlar.

Uçak Yolculuğu Bebeklere Zarar Verir mi?

Hatta bu araştırmalara uçak yolculuğu bebeklere zara verir mi sorusu da dahildir. Uçak yolculuğu eğer bebeğinizin çok ciddi bir rahatsızlığı yoksa bebeğinize zarar vermez.

Zaten 7 gününü doldurmamış olan bebekler, kolay kolay uçağa da kabul edilmezler. Bu sebeple eğer bebeğinizin bir rahatsızlığı varsa (Özellikle solunum yolları rahatsızlığı, kulağını etkileyecektir.) mutlaka doktorunuza danışınız. Bunun haricinde bebeklerin uçak yolculuğu yapmalarında bir mahsur yoktur.

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Doruk Deniz Döner on 31 Mart 2015 at 21:00

    Anneannesi bebeklik döneminde torununu görmek istiyor ve arkadaşım panikliyor . Yolculuk bebeğimi nasıl etkiler diye.Paniklememesini söyledim. kısa süreli bir yolculuk olduğunu verdim web adresinizi vererek tıkla dedim. Üşüyecek yada maması aksayacak takıntısını da böylelikle çözdü. Dönüşte yolculuğunu sordum; bulutların üstündeymiş gibi konforlu bir yolculuk bebeğinin yaşadığını dedi… Gördüğünüz gibi paniklemek yersiz. Anneanne ve torun birlikte

  2. Emre Can Sakaryalı on 15 Mayıs 2015 at 21:00

    Uçak yolculuklarında hayatımıza neşe kaynağı olarak dünyaya gelen bebeğimizin eşlik edip edemeyeceği konusunda kulaktan dolma bilgilerden ziyade uygun uçak bileti araştırmalarımda rastladığım bu güvenilir site bana bilimsel bilgiler sunarak yapmam gerekenler konusunda da oldukça yardımcı bilgiler sunarak sorunsuz yolculuk gerçekleştirmemizi sağladı.

Leave a Comment