Uçak Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uçak seyahati, günümüz teknolojisinin bizlere, ulaşım anlamında sunmuş olduğu en hızlı ve en konforlu ulaşımdır. Yalnız, uçağa binmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu ayrıntılara dikkat etmediğiniz takdirde, keyifli bir uçuş yerine berbat bir uçuş yapabilirsiniz.

 Uçak Seyahatinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşağıda sıralayacağımız maddeler, sizlere sağlıklı bir uçuş çeşitli kolaylıklar sağlayacaktır.

– Herhangi bir sağlık probleminiz varsa uçuştan önce, mutlaka doktorunuza gidiniz ve uçak seyahatinizin sizler için bir risk taşıyıp taşımadığını öğreniniz.Örneğin yolculuklarda sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri taşıt tutmasıdır. Doktorunuz bununla ilgili bazı ilaçlar yazabilir. Veya hamilelik durumunda mutlaka doktorun onayını almak ve önerilerine uymak gerekir.
– Özellikle yurt dışı seyahatlerinizde uymanız gereken bazı kurallar vardır. Eğer farklı bir ülkeye gidiyorsanız, bulaşıcı hastalıklardan korunmak için mutlaka gerekli olan tüm aşılarınızı yaptırınız.
– Eğer uçak tutması gibi bir rahatsızlığınız varsa, elinizin altında mutlaka bir poşet bulundurun. Fenalaşırsanız, görevli kabin memurlarından yardım isteyiniz. Böyle bir durum ile karşılaşma riskinizi, pencere kenarı ve uçağın kanat kısmından bir koltuk tercih ederek azaltabilirsiniz.
– Düzenli bir şekilde kullandığınız kalp, tansiyon ve şeker ilaçları gibi ilaçlarınız varsa bunları mutlaka kol çantanızda bulundurun.
– Rahat ve geniş kıyafetleri tercih edin. Daha önceden giymediğiniz bir kıyafeti giymeyiniz. Sevdiğiniz ve alışkın olduğunuz bir kıyafet giyin. Topuklu ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Uçağa biniş sırasında size zorluk çıkabilirler. Ayrıca saç modeli konusunda da sade ve kabarıp bozulmayacak saç modelini tercih etmelisiniz.

Burada önerdiğimiz uçak seyahatinde dikkat edilmesi gereken noktalara dikkat ederek seyahatinizin kolay ve rahat geçmesini sağlayabilirsiniz.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Zeynep Nihan Aydınlıoğlu on 24 Mart 2015 at 22:00

    Bu siteden bulduğum ve aldığım ucuz biletleriyle uçak yolculuğumu sıkıntısız ve rahat gerçekleştiriyorum. Yolculuğumda esnasında dikkat ettiğim ve herkesin de etmesi gereken kurallar var. Kalkış ve iniş esnasında ayakta olmamak kemerimin bağlı olması koltuğumu dik konuma getirmiş olmam ve inişteki ikaz ışıkları sönene kadar yerimden kalmamam birde cep telefonumu açmamamdır.

  2. Beyzanur Tatlı on 3 Mayıs 2015 at 21:00

    Her türlü konuya gayet ayrıntılı bir şekilde yer veren bu sitede uçak seyahatinde dikkat edilmesi gerekenler başlıklı yazıyı görünce yok artık bu kadarı olamaz dedim. Uçuş saatinden önce havalimanında beklerken yazıyı detaylı bir şekilde okudum. Bilgilendirme bir şekilde yolculuk yaptım. Sisteminizin kolay olması ve anlaşılırlığından ötürü teşekkür ederim. Kolay gelsin.

Leave a Comment