Seyahat Yapan Erkeklerin Bütçesine Uygun Hareket Etmedikleri Belirlendi

Geçtiğimiz sene yani 2016 yılın da seyahat yapanların keyiflerini tamamıyla çıkartamadıklarını ve 2017 tatil planlarını belirlemektedirler. Ucuyos.com sitesi sayesin de isterseniz mobil uygulamaları ile dünya üzerin de nereye gitmek istiyorsanız uygun bilet fiyatlarını ve size tavsiye edilen öneriler ile hayatınızı kolaylaştırmaktadır. Yapılan 1000 kişilik bir ankette ise katılımcıların %55 i çok fazla gezmek istediklerini ve %46’ sı ise yıl da iki kez tatile çıkacaklarını belirtmektedirler. Üç kez seyahat etmek isteyenler ise 45-54 yaş topluluğu oluştururken seyahat etmek isteyenler çoğunlukla kısa mesafeli tatilleri seçmekte ve zaman olarak ise hafta sonu tercih edilmektedir.

tatil

Uluslararası gezilere çıkan erkekler seyahat boyunca fazla harcamalar yapmaktadır. Erkeklerin %41 i yaptıkları seyahat için belirledikleri bütçelere uygun hareket ederken kadınların ise yarısı plana sadık kalmaktadır. Erkeklerin ise %40’ ı bu plana uymayarak bütçelerini aşan harcamalar yaptıkları ve dolayısıyla erkeklerin kadınlara oranla para harcamayı seven ve savurgan oldukları belirtilmektedir.

aile_tatiil

Ülke dışına çıkacak olan seyahat severlerin kesenin ağzını açtığını belirtilmektedir. Yapılan anketler sonucun da katılanların yurt dışına çıkacakları zaman bunların %18’ lik bir dilime sahip olan 35-44 yaş arasında ki kişilerin 5000 TL gibi bir para ayırdıkları ortaya çıkmaktadır. %12 lik bir kısım ise 3000 TL ya da 2000 TL para ayırdıkları belirtilmektedir.

Posted in

ahmet

Leave a Comment