SEYAHAT İÇİN EN UYGUN BİLET FİYATLARINI NE ZAMAN BULABİLİRSİNİZ?

Seyahat edeceğiniz zaman ne kadara bilet alacağınız ve ucuz bilet bulabileceğiniz bir sistem geliştiren ucuyos.com’ un sunduğu uluslararası karşılaştırma platformu olarak uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatları ile ilgili son üç yıla ait verileri sizlere aktararak Rezervasyon İçin En Uygun Zaman la sizlere bu konu hakkında ve ucuz bileti bulabilmeniz için doğru zamanı göstermektedir. Seyahat zamanları göz önünde tutularak en uygun fiyata bilet bulmak istediğiniz zaman 27 hafta önceden aramalara başlamalısınız. Zaten ülkemizin yarısından fazlası geç bilet ayırttırdığı için uygun bilet fiyat fırsatlarını kaçırmaktadır. Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporunda ise ayrıca ülkemizdeki seyahat severlerin en çok ziyaret ettiği ülkeler ve bu ülkeler için bilet fiyatlarının yıl boyunca değiştiğini inceleyen ve sunduğu öneriler de yer almaktadır.

Son dakika da mı yoksa aylar öncesinden mi uçak biletleri için yer ayırtmalı gibi sorulara cevap olarak seyahat etmeyi seven kişiler için büyük önem taşımaktadır ve Ucuyos.com’ un sunmuş olduğu Rezervasyon İçin En uygun Zaman raporunda internet sitesi ya da mobil uygulamalarıyla bu sorularınıza cevap verebilmektedir. Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporun da son üç senenin internet ve mobil uygulamaları üzerinden araştırma yapılarak uluslararası bilet fiyatlarının ne zaman biletlerinin ayırtılması ve hangi ülkeye ne zaman gidilmesi için gereken bilgiler yer almaktadır. Böylelikle en uygun fiyata uçabileceksiniz.

Seyahat severlerin tatile çıkacakları zamanı seçmeleri için en ucuz ayı beklemesi gerekmektedir. Bu yön de ise ülkemizde en uygun zaman dilimi ise Mayıs ayı olarak gösterilmektedir. İster uzun isterse de uzun mesafeli yolculuklara çıkın ortalama olarak en ucuz ve en uygun ay olarak Mayıs gösterilmektedir. Bu ay için bilet ise 27 hafta öncenden bulunabilmektedir. 27 haftadan önce aldıkları zaman ise bilet fiyatlarını daha ucuza alarak kâr etmektedirler.

ucuz_ucak_biletleri

Seyahat severlerin ucuz bilet bulmak için son dakika da işe koyulması bazen işe yarasa da 5 saatlik ya da daha fazla bir mesafede ki bir uçuş için bunun mümkün olmadığını Rezervasyon İçin En Uygun Zaman raporun da bizlere gösterilmektedir. Mesela ülkemizden Tayland’a gitmek isteyen bir kişi gideceği zamandan 15 hafta önce bilet ayırtmak istese fiyatlar yükselişe geçmiş olabilir. Ancak en uygun fiyatları ise 5 hafta öncesine kadar bulabilmektedir. Uzun mesafe olarak yapılacak uçuşlar da her uçuş saati yaklaştığında fiyatlar sürekli değişmektedir. Bir an da yükselirken bir an da düşebilmektedir. Bu işi riske atmak olduğunun farkına varırsınız.

enuygun_ucak_bileti

Bütün ülkeler için değişen zamanlar da ucuz ya da pahalı bilet fiyatları bulunmaktadır. Ülkeler arasında değişen bilet fiyatları seyahat severlerin zaman ya da paradan tasarruf sağlamak istemeleri üzerine Ucuyos.com’ un sunduğu Rezervasyon İçin En Uygun Zaman adlı raporun da en uygun olacak olan seyahat vakitleri için araştırmalar yapmaktadır. Kişilerin Amerika ya da Almanya’ ya gitmesi gerektiği en ideal ay Şubat ayı olduğu yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir. Bu sayede Almanya’ ya gidecekler 243 TL tasarruf yaparken Amerika’ ya gitmek isteyenler 776 TL tasarruf edebileceklerdir. Eğer kişiler İspanya’ ya gitmek istiyorlar ise Ağustos ayı yerine Ocak ayından gitmeleri sonucunda 279 TL’ lik bir kar elde etme söz konusudur. Eğer ki Tayland ya da İngiltere’ ye gitmek istiyorlar ise yine Ağustos ayı yerine Mayıs ayını tercih ederek 293 TL ya da 322 TL kar edebilme fırsatları vardır. Böylelikle kar ettiğiniz paralar ile gezeceğiniz ülke de daha iyi konforlarda ya da daha fazla gezebilme imkanı da bulabilirsiniz.

Bilet_fiyatlari            

Fiyat Alarmı raporunda sizler için uygun fiyata seyahat etmek istediğiniz ülkelerle ilgili olarak önemli öneriler de bulunulmaktadır. Seyahat severlere Ucuyos.com sitesinin sunduğu fiyat karşılaştıran ve fiyat kıyaslama olanakları ücretsiz olarak karşınıza çıkıp sizlere yardımcı olmaktadır. Eğer uygun fiyata bulmak isteniliyor ise 2 ya da 3 aydan önceden aştırılmaya başlandığın da en uygun ve istediğiniz bir bileti fiyatı düştüğü an satın alabilirsiniz. Her ülkeye ve zamana göre değişen bu bilet fiyatları Ucuyos.com’ un sizlere sunmuş olduğu haberdar etme sistemi ile anın da bilgini olmaktadır. Kişiler gitmek istedikleri yeri ve zamanı kaydederek sistem üzerinden fiyat alarmı kurulmaktadır. İster mail isterseniz de telefonunuza gelecek mesaj yolu ile haberdar olabilirsiniz. Eğer tercih bakımın dan yoğun olan günleri tercih etmeyerek gün için de erken ya da geç zamanlarda bilet fiyatlarından kâr edebilirsiniz.

online_ucuz_bilet_rezervasyonu

Ucuyos.com’ un Türkiye Pazarlama bölümünden sizlere yardımcı bilgiler veren Yasemin TÜRK önemli ayrıntılara yer vermektedir.

“Dünya üzerinde ki yüzlerce havayolunun bulunduğunu ve milyonlarca uçuş gerçekleştirildiğinden dolayı uçak bileti fiyatlarını etkileyen çok fazla neden olduğu için kesin bir bilgi verilememektedir.  Ancak Ucuyos.com’ u kullanan kişilerin yaptıkları aramalardan dolayı bilet fiyatlarının yıl içerisin de değişikliğe uğradığını görebilme imkanları vardır. Bundan dolayı ise yakaladıkları fırsatları değerlendirmek için erken davranmaları gerekmektedir. Eğer ki işleri son dakikaya bırakan kullanıcılar ya da seyahat severler olur ise işleri şansa kalmaktadır. Kullanıcıların herhangi bir biletin fiyatının değiştiği an da kişileri uyararak haber vermektedir. Bu da Ucuyos.com kullanıcılarına sağlanan bir fırsat imkanıdır. Ülkemizden seyahat edecek kişilerin araştırmalara ya da fırsatları yakalayabilmesi için 27 hafta önceden biletlerini bulup almaları önerilmektedir. Ancak Avrupa’ dan ise en uygun fiyatları yakalayabilmek için 4 ila 8 hafta öncesinden bakılması ve bu biletlerin alınması gerektiği görülmektedir. Bu yüzden ülkemiz de yaşayan vatandaşların diğer ülkelerden önce davranmak zorundadırlar. “

 

 

Posted in

admin

2 Comments

  1. Mustafa Burhan Askın on 24 Mart 2015 at 10:27

    İşle ilgili seminerlerimin tarihleri belli ise ki genelde belli olur hemen uçak bileti rezervasyonumu yaptırıyorum. Çünkü erken rezervasyonda ucuz bilet bulma ihtimali daha fazladır. Aile ziyaretlerimde ise hafta sonları veya resmi dini tatillerin başlangıç ve bitişi tarihlerinden öncesine ve sonrasına bilet alıyorum bu siteden takip ettiğim kadarıyla diğer zamanlarda bulduğum fiyatlarla o dönemde bilet fiyatları biraz daha ucuz oluyor.

  2. Yücel Civan on 23 Nisan 2015 at 09:00

    Dar gelirli ve dört kişilik bir aile olduğumuz için ancak uygun fiyatlar bulabilirsek uçakla tatile gidebilecektik. Sürekli araştırıyorduk ama bir türlü doğru zamanı ayarlayamıyorduk. Ucuyos.com sitesinin yayınladığı seyahatte en uygun bilet fiyatları sayfasını dikkatle okuyup, onun verdiği tavsiyeye uyarak, mayıs ayında rezervasyon yaptırdık ve neredeyse yarı yarıya kar ettik.

Leave a Comment