Muhteşem 5 ülkeyi maksimum 250 TL ile ziyaret edin! Dikkat bu bir uçuş uyarısıdır!

Kendinizi yeni yerlerde hayal edebiliyor musunuz? Çoğu zaman yurt içinde yakalayamayacağınız bu fırsat Milano’dan Viyana’ya kadar sizlere mükemmel bir tatil sunuyor. Hem de gidiş-dönüş maksimum 250 TL’ ye. Viyana’nın tarihi yerleriyle gözünüzü doldururken bu yorgunluğu Milano’da alışveriş yaparak atın. Ucuyos.com ile her yıl başka bir serüvene katılın

1. Macaristan’ın başkenti Budapeşte

 

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte Avrupa’nın en çekici mekânları arasında listenin ilk sıralarına yerleşmiştir. Şehrin merkezinde yer alan Szimpla Kent Budapeşte’nin en ünlü barıdır. Çöpten dönüşüm sağlanarak tasarlanmış bu mekân turistlerin en çok ilgisini çeken mekânlar arasında yer almaktadır. Eski çöplerden yapılan heykeller, tarihi bilgisayarlardan ve arabalardan yapılan masalar mekânın ilginçliklerini gözler önüne seriyor. Cukorka ise tatlı krizlerinizi giderebileceğiniz nadir mekânlardan. Şehrin merkezinde olan bu şeker fabrikasının tatlıları ne kadar şekerliyse fiyatları da bir o kadar tuzlu! Chain Bridge köprüsü ise turistleri flash patlattığı mekânlar arasında. Tuna’nın üzerindeki bu köprü Budapeşte’nin anıldığı her yerde duvar kağıdı olarak gözümüze çarpmaktadır. Her yeri ilginçliklerle dolu bu şehri bu fiyatlara ziyaret etmek sizce de bir mucize değil mi?

 

5 ülkeyi maksimum 250 TL ile ziyaret edin!

2. Gizemli şehri Üsküp

uskup tas kopru

Makedonya Meydanı birçok tarihi filme ev sahipliği yapmıştır. Bu meydanda gezerken film karelerindeki her sahne gözünüzde canlanacaktır. Arnavut kaldırımlarıyla ünlü bu şehri gezerken topuklu ayakkabıları asla tercihe etmeyin! Besteden adındaki çarşıda ise alışverişin dibine varabilirsiniz. Baharatların, parfümlerin, içkilerin satıldığı bu çarşıyı geceleri gezemezsiniz çünkü kapılar geceleri kapanıyor! Gizem dolu bu şehri gezme için daha ne bekliyorsunuz fiyatların artmasını mı?

 

3. Hamburg

hamburg

Hamburg’un 7’den 70’e herkesi büyüleyen müzesi Miniatur Wunderland olmuştur. Tawn Hall ise devasa bir mimari yapıdır. Yürüyüş ayakkabılarınızı ise Treppenviertel’i gezerken eskitebilirsiniz. Milyonlarca gezi durağının bulunduğu bir şehrin havasını solumak istemez misiniz?

4. Âşıklar şehri Viyana

viyana

Medeniyet diyarının beşiğidir viyana. Aşıklar şehridir. Müziklerin ruhunuzu işlediği melodiler ile unutulmaz dakikalar yaşatır. Bu ruhu okşayan şehirde görülmeye değer milyonlarca yapı vardır bunların başında ise Stephan Katedrali gelmektedir. İçeriye yansıyan güneş ışınları ise katedrali adeta bir gökkuşağına çeviriyor. Camlarının farklı renklerle dekore edildiği bu katedrale ayin zamanlarında uğramışsanız kısa çöpü çekmişsinizdir. Sokak cafelerinin ve tatlı butiklerin baştan sona hakim olduğu Graben Caddesinin ise tek ürkütücü özelliği geçmiş tarihlerde hayatını kaybeden Veba hastalarının mezarlarının bu cadde altında olduğudur. Hunterwasser Evleri ise görenlerin bir daha asla unutamayacağı mekânlardan. Maddi durum yönünden güçlük çekenler için tasarlanmış bu evler mimari yapıları ile ilgileri üzere çekmeyi başarmıştır. Viyana hem aşk hem de tarihi açıdan kalbinizi fethetmek için sizleri bekliyor peki ya siz Viyana’yı görmek için heyecanlı mısınız?

 

5. Modanın kalbi Milano

milano

Modanın kalbinin attığı yerdir Milano. Alışverişin dibine vurulan şehirdir. İlginç tasarımların her yıl podyumlarda canlanmasına şahitlik eder. Tarihe imzasını atmış tasarımcıların nefes aldığı şehirdir. Modanın gotikliği Duomo katedraline de yansımıştır. Dünyanın en etkili katedralleri arasında yer alan bu katedral Milanonun manzarasını ayaklarınızın altına serer. Galleri Vittorio Emanuele bu şehre yakışır unvanıyla dünyanın ilk alışveriş merkezidir. Mükemmel mimarisi ile büyülenmenizi sağlayan bu alışveriş merkezi günümüzdeki standart alışveriş merkezleri gibi değildir çatısı tamamen camla kaplanmıştır yerlerde ise mozaik döşemeler vardır. Siz de kendi modanızı yaratmak için daha neyi bekliyorsunuz? Hadi Milano’ya uçma vaktiniz geldi.

 

 

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Raif Yazıcıoğlu on 31 Mart 2015 at 21:00

    İş arkadaşımla her sene yarışır gibi bir yerlere gider sonrada dönünce birbirimize anlatırdık. Ülke içinde gitmediğimiz yer neredeyse kalmamıştı. Dış ülkelere yelken açacaktık ama işin para kısmı bizi zorluyordu. Kara kara düşünmelerimiz, sizi internette görene kadar sürdü. Hele beş ülkeyi maksimum 250 liraya ziyaret edin sayfası derdimize ilaç oldu.

  2. Mert Cem Eliçin on 11 Mayıs 2015 at 21:00

    Sitede harika bir haberle karşılaştım. Çok ilgi çekici bir şekilde muhteşem 5 ülkeye maksimum 250 TL ile ziyaret edin dikkat bu bir uçuş uyarısıdır diyordu. Sitedeki haber ile ayrıntılı bilgi edindim. Site çok bilgiye yer vermektedir. Aklımda bir soru olduğu tek bakacağım yer oluyor. Uygun uçak bileti ve havayolu firmaları hakkında bilgilere ulaşmak mümkün.

Leave a Comment