Kurban Bayramında Seyahat Etmek İsteyenlerin En Çok Tercih Ettiği Ülkeler Nerelerdir?

Ülkemiz de seyahat etmeyi seven kişilerin Kurban Bayramı tatilin de başka ülke de geçirmek isteyenlerin ve Ucuyos.com tarafından yapılan araştırmaya göre en çok aranan uçak biletleri karşılaştırılmıştır. Ülkemizde seyahat severlerin Kurban Bayramın da gitmek istedikleri yerleri Ucuyos.com sizler için araştırdı. Ucuyos.com seyahat severlerin bir an önce ve ucuz biletler ile gitmek istedikleri yerleri araştırarak ve 2011 yılından bu yana Kurban Bayramı tatilin de en fazla gidilmek istenen yerleri araştırarak bunları siz seyahat severlere sundu. Araştırmaların en çok dikkat eden özelliği ise geçmiş senelere göre aramalar da artış gösteren ve ilk sıraya oturan Hırvatistan almaktadır.

Yeryüzün de bulunan yüzlerce havayoluna bağlı on binlerce noktasını tek tek inceleyerek gidecek olan kişilere Ucuyos.com sizlere en ucuz uçak biletlerini tek tek karşılaştırarak bulup ve size iletmektedir. Kurban Bayramı tatilin de yurt dışı için ülkemiz de aranan ülke ve şehirlerin ise listesini sunmaktadır.

franca_tatil

Kurban Bayramında Yolcuların En Çok Tercih Ettiği Ülkeler Nerelerdir?

Ülkemiz de ise git gide Hırvatistan’ a gitme arzusu ya da düşüncesi geçen senelere göre 5 kat artmaktadır. Seyahate çıkacak kişilerin planlamayı önceden yapamaması nedeni ile son an da otel ayarlayarak vize sorunu olmayan ülkeleri tercih ederek bilet aldıkları yapılan araştırmalar da tespit edildi. Hırvatistan’ın Orta Çağın kalıntılarının bulunduğu ve deniz kenarı olan bu yer ülkemizin fazlaca dikkatini çekmektedir.

Daha önceki seneler de yani 2012 senesin de ise ülkemiz de en fazla Tayland araştırılmaktadır. Ülkemizde ki vatandaşların ilgisini çeken bu yer biraz da egzotik ve tropik severler için olmasıdır. Başka bir konu ise bu yere vizesiz seyahatler düzenlenebilmektedir.

Ancak İngiltere ve Almanya ülkeleri en çok aranan ülke konumlarından hiçbir konum fark etmeyerek bir önceki sene de olduğu gibi popülerliğini kaybetmemiştir. Bu iki ülke ise ikinci ve üçüncü olarak aranan en çok ülkeler konumundadır.

Paris

Ülkemiz de ise daima ilgisini çeken Barselona ve Paris için hiçbir zaman ilgi eksik olmuyor. Ucuyos.com’ un yapmış olduğu tespitlere göre bir önceki bayram da ilgi düşse de bu sene ise oldukça fazla aranan iki ülkedir. İstanbul’un kardeş şehirlerinden olan Katalonya’nın özerk başkenti ve mimari açısından ünlü olan Barselona daha fazla dikkat çekmektedir. Ancak Türkiye’nin başta olmak üzere tüm dünyanın dikkati çeken Eyfel Kulesi, Haussman ve Seine Nehri gibi yerler her zaman büyüleyiciliğini korumaktadır. Rusya’ya vizenin kalkmasıyla geçtiğimiz yıl bir anda Türkiye’deki pek çok seyahat severin tatil için tercih ettiği şehirlerden biri olan Moskova, bu sene biraz daha geri planda kaldı. Ucuyos.com’ un karşılaştırma sonuçlarına göre Moskova, geçen sene en çok aranan şehirler listesinde 9. sırada yer alırken, bu yıl 18. Sıraya yerleşti.

ispanya

Türkiye de arama yapılan ülkeler arasında bir an da patlama yaşanan ülke olan Rusya, buraya vizenin kalkması çok önemli bir faktördür. Ancak Moskova önceki yıllara göre bu sene geri de kalmaktadır. Ucuyos.com ‘un yapmış olduğu araştırmalar sonucun da Moskova geçtiğimiz yıl da şehir açısın’ dan en fazla arananlar sıralamasın da 9. Olurken bu sene ise gerileme yaşayarak 18. sıraya kadar gerilemiştir.

Kuzey_Kıbrıs_liman

Yavru vatan olarak bilinen Kıbrıs ülkemizin her zaman vazgeçilmezleri arasında olmuştur. Seyahat etmeyi seven kişiler ve özellikle sıcağın ve güneşin tadını çıkartmak isteyenler buraları tercih etmektedir. Geçmiş seneler de geri plana düşse de Kıbrıs, bu yıllar da ise iki kat artış göstererek aranan en fazla ülkeler arasın da ise 12. Sıraya yerleşmiştir. Son zamanlar da bayramlar da moda olan seyahat etme işi tatil olduğu için de insanların başka yerlere gidip gezip, eğlenip ve kafa dağıtmaya ihtiyaçları oluyor. Bundan dolayı size en ekonomik ve konforlu sistemi sunarak rahat etmenizi sağlıyoruz.

 

 

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Chakan Kukaracı on 20 Nisan 2015 at 21:00

    KURBAN BAYRAMINDA SEYAHAT ETMEK İSTEYENLERİN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ ÜLKELER
    Pek çok aktivite olaylarında bu site sayesinde daha çok aktif hale geldim. Kurban bayramlarında evimde geçirdiğim günleri artık dışarıda gezerek sağlayabiliyorum. Bu firma sayesinde Almanya, İtalya, İsveç ülkelerini ziyaret etme fırsatı buldum. Bana verilen ilgi ve hizmetten oldukça mutluyum.

  2. Erdoğan Nalbant on 22 Nisan 2015 at 09:00

    Yurt dışı seyahatlerini seven bir kişi olarak bu siteden aldığım ucuz biletlerle özellikle kurban bayramı tatilinin fazla oluşu nedeniyle tercih edilen yerleri Paris, Rusya, yavru vatan Kıbrıs, İtalya başta olmak üzere merakımdan dolayı sırayla gezmeye başladım. Hiçbir sorun yaşamadan açıklayıcı ve ucuz bilet bulma imkanını sağlayan bu siteyi sürekli takip ediyorum

Leave a Comment