Kışın Uçak Yolculuğu Güvenli Mi?

Uçak yolculuğu, tüm dünyada en hızlı ve en konforlu bir şekilde yapılan bir yolculuktur. Zaten bu hızı ve konforu sayesinde, diğer ulaşım araçlarına göre oldukça maliyetlidir. Ancak uçak yolculuğunun güvenliği konusunda, birçok kişinin aklında belli başlı soru işaretleri vardır. Bunlardan biri de kışın uçak yolculuğu güvenli mi sorusu olarak karşımıza çıkıyor.Hatta, çok büyük uçak fobisi olan kişilerde vardır.

 Kışın uçak yolculuğu yapılır mı? Güvenli mi?

Tüm dünya üzerinde ulaşımın güvenliğine dair bir araştırma yapıldığında, uçak yolculuğunun en güvenli seyahat araçları arasında görüldüğü ortaya çıkmaktadır. Çünkü tüm dünya üzerinde, uçakların kaza oranları özellikle kara yolu ulaşım araçlarına göre çok daha düşüktür. Uçak yolculuğunun en büyük dezavantajı ise herhangi bir kaza durumunda uçaktan sağ çıkabilme şansınızın diğer araçlara nazaran çok düşük olmasıdır.

Bu anlamda özellikle kışın uçak ile seyahat yapmanın güvenli olup olmadığı hakkında birçok kişinin zihninde soru işareti vardır. Bu soru işaretinin taşıyan kişilere şunları söyleyebiliriz. Uygun şartlar sağlanmadıktan sonra, yaz-kış hiç fark etmez, her yolculuk tehlikedir. Zaten hava şartları uçağın uçuşunu etkileyecek kadar kötüyse veya olumsuzsa hiçbir uçak havalimanından havalanmaz. Hiçbir yetkili de bu riskin altına girmez. Bu sebepten dolayı kışın da rahat bir şekilde uçak ile seyahat edebilirsiniz. Ama olumsuz hava şartlarından dolayı yapılabilecek rotarlara da hazırlıklı olunuz.

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Gökay Bağış on 9 Nisan 2015 at 21:00

    Babaannemle dedemin yaş itibariyle kara yolundan ziyade gerekli durumlarda uçak yolculuklarını tercih etmesi dışında yaşadığımız kış hava şartları endişemizi karşılaştığımız uygun uçak bilet imkânını sağlayan bu site bizleri aydınlatarak güvenli bilgiler sonucunda sağlıklı bir yolculuğun içimize sinerek gerçekleşmesini sağlamada oldukça yardımcı oldu.

  2. Alp Dora Ustabaşı on 10 Nisan 2015 at 21:00

    Kış aylarından birinde uçak yolculuğu yapmam gerekti; fakat kışın uçak yolculuğunun güvenli olup olmaması ile ilgili kafama takılan sorular vardı. Wep sitenizden bilet bakarken kışın uçak yolculuğu güvenli mi diye bir yazı ilişti gözüme. Yazılanlar mantıklı geldi. Artık kafamda bu konu ile ilgili hiçbir soru kalmadı. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Leave a Comment