Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

Bebekler, sanılanın aksine çok erken zamanlarda, uçak yolculuğuna kabul edilebilirler. Bebeklerin uçak seyahati ile ilgili genel olarak bilmeniz gerekenleri, şu şekilde sıralayabiliriz.

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

– Bir bebek, doğumdan 48 saat geçmedikçe, genel olarak uçak seyahatine kabul edilmez.

Kaç Aylık Bebek Uçak Yolculuğu Yapabilir?

– 2 ile 7 günlük arasında olan bir bebeğin, uçağa kabul edilmesi için doktor tarafından “Uçak yolculuğu yapmasında tıbbi bir sakınca yoktur.” belgesinin verilmesi lazımdır.
– Doğumdan sonra 7 gününü doldurmuş olan bebekler, ebeveynlerinin kucaklarında seyahat edebilirler.
– Bir bebeğe sadece bir ebeveyn refakat edebilir. Diğer bir bebek için başka bir ebeveyn olmalıdır.
– Bebekler için üst yaş sınırı, 2 yaş olarak kabul edilmektedir.
– İki yaşı dolmuş olanlar için ayrı bir koltuk ücretinin ödenmesi gerekir.
– İki yaşından küçüklere ise bebek bileti tanzim edilmelidir. Bu şekilde bebekler, ebeveynlerinin kucaklarında seyahat edebilirler.
– Eğer rezervasyon esnasında bebek yemeği talep ederseniz, havayolu şirketleri bu istediğinizi de uçuş öncesinde hazırlamaktadırlar.

Bu maddelere dikkat ederek planlayacağınız bir uçuş, hem sizin hem bebeğiniz için çok keyifli olacaktır.

Posted in

admin

2 Comments

  1. Ayman Hangül on 23 Nisan 2015 at 21:00

    Doğum yapalı sekiz ay olmuştu. Görümcemin düğünü için Türkiye’ye gelmem gerekiyordu. Ama ben daha çok küçük olan bebeğim için uçak yolculuğu güvenli mi değil mi karar gerekiyordu. İnternette araştırırken sitenizde yazılmış olan kaç aylık bebek uçak yolculuğu yapabilir yazısı çıktı karşıma. Okuduktan sonra bileti aldım. Sayenizde bilinçli bir seyahat yaptım.

  2. Erem Edibali Mp on 24 Mayıs 2015 at 21:00

    Bebeğim henüz 3 aylık oldu. Bebeğimle uçak yolculuğu yapabilirmiyiz diye araştırırken sitenizdeki kaç aylık bebek uçak yolculuğu yapabilir yazınızı buldum. Uçak bileti satan bir sitenin bu tür bilgilere yer vermesi işinizi ne kadar ciddi yaptığınızı gösteriyor. Yazınızı okudum ve sayenizde gönül rahatlığıyla bebeğimle uçak yolculuğu yapabileceğim. Emeklerinize teşekkür ederim.

Leave a Comment