Havaalanında uzun bekleyişlere lounge hizmetleri ile son verin

Havaalanında uzun bekleyişler sizce de çok yorucu değil mi? Kimi zaman rötarlar kimi zaman aktarmalı uçuşlar arasında sıkışan yolcular için dinlendirici bir hizmet düşünüldü bile. Farklı bankaların belirlediği özel kartlar ile havaalanındaki lougne salonlarını uygun fiyata kullanabilirsiniz. Aperatif bir şeyler atıştırabileceğiniz, bir fincan kahvenin keyfine varabileceğiniz lounge salonları ayrıca rahat koltukları ile sizleri bekliyor. Dinlenme alanlarının lounge salonları ile daha konforlu hale getiren havaalanları yolcuların keyifli dakikalar geçirmesini sağlıyor. Rötarlı ve aktarmalı uçaklarınızı beklemek için en rahat ve en lezzetli duraklar kuşkusuz lounge salonları olmaktadır.

Geçmiş yıllarda uçak yolculukları oldukça pahalı ve lükstü. Genellikle uçak seyahatlerini ünlü oyuncular, şarkıcılar ve iş adamları yapardı. İlk uçağa binen yolcuların ise yaşadıkları his asla unutulmaz. Uçaklarda hatıra fotoğrafı çekmek ise ilk uçuşları ölümsüzleştirir. Fakat günümüzde uçak biletlerinin ekonomik olması nedeniyle uçak yolculukları otobüs yolculukları kadar kullanılmaktadır. Yapılan kampanyalar sonucu düşen uçak biletleri günümüzde oldukça tercih edilmektedir ve yaşam kalitesini arttırmaktadır. Neredeyse normal bir gelire sahip birey haftada yaptığı 1 2 otobüs yolculuğunu uçak yolculuğuna dönüştürebilir. Uçak yolculukları saatten tasarruf edilmesini sağlar. Ayrıca havaalanlarındaki lounge salonları ise uçağınızı beklerken keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Havaalanlarında en çok kullanılan hizmetler lounge salonlarından sonra otoparklar, araç kiralamak ve valeler olmuştur. Bütün bu hizmetleri daha da ekonomik hale getirme için bankaların verdiği hizmetlerden yararlanılması gerekir.

Daha ekonomik lounge hizmeti

havaalanı_lounge

Havaalanında uzun bekleyişlere lounge hizmetleri ile son verin

Havaalanlarında en çok kullanılan hizmetler olan vale ve lounge hizmetleri artık daha da ekonomik. Atatürk Havalimanında bulunan İş Bankası, Finans bank, Akbank ve Garanti bankalarının kredi kartına sahip olan yolcular havaalanındaki lounge ve vale hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmaktadır. %55 indirim fırsatı yolcuların fiyatlardan yarı yarıya yararlanmasını sağlar. Vale hizmetinde bir ayrıcalık yapan Akbank Wings kartı da müşteriler tarafından oldukça kullanılmaktadır. Ayrıca Sabiha Gökçen Havaalanı’nda Akbank ve Finans Bank kartlarına sahip müşteriler %50-55 oranındaki indirimlerle otopark hizmetlerinden de yararlanmaktadır.
Havaalanlarında lounge hizmetlerini kullanmadan aşağıdaki tabloya göz atmanız rica olunur.

(11 Nisan 2016 tarihinde bu tablo güncellenmiştir ve belirli zaman aralıklarında da güncellenmektedir.)

 

Havalimanı Banka Ücretsiz Kullanım Kredi Kartları Ücretli Kullanım Kredi Kartları Açıklama
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar(İSTANBUL) Akbank Wings Black Wings, Axess Wings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25 TL ücret alınır.1. misafir 30 TL ikinci misafir için 27.14 Euro+KDV dir.
Primeclass Lounge ClubFinans Xclusive Anlaşmalı bankalara indirimli. Ücretli olarak TAV tarafından sunulan bir hizmet:1 Kişi 40 Euro+KDV 2-3 kişi için kişi başı 34 Euro+KDV 4+ kişi için kişi başı 29 Euro+KDV. 4 saatten fazla kullanılacaksa kişi başı +15 Euro daha veriliyor.
HSBC HSBC Advantage Platinum, HSBC Advantage Design Platinum, Advantage Hı zz Platinum HSBC Advantage Classic/Gold, HSBC Advantage Design Classic/Gold, Advantage Hızz Standard/Gold/Üniversiteli ve Campus Platinum,Advence ve Pegasus kredi kartlarında son 3 ayda enaz bir kere işlem yapılmalı ve 2 aydan önce karta sahip olunmalıdır. Ücretli kartlar ve misafirler için kişi başı 50TL ücret alınmaktadır.
İş Bankası Maximum Card Platinum, Maximiles Select Maximum Premier, Classic, Gold Giriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge’a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 60TL ücret alınıyor.
Yapı Kredi Bankası Crystal, Adios Premium KoçAilem Worldcard, World Gold, World Platinum, Opet Worldcard, Fenerbahçe Worldcard, World Platinium kart, World Business kart, adios, Play ve taksitçi kart Crystal ve adios Premium kart sahipleri 1 misafirleri ve 6 yaşından küçük çocukları ile birlikte ücretsiz olarak faydalanabilir. Geri kalan tüm kartlarda 1 kişi giriş ücreti 25TL’dir.
Atatürk Havalimanı İç hatlar(iSTANBUL) Akbank Wings Black Wings, Axess Wings,Axess sahiplerinden her kullanım için 27TL ücret alınır.1. misafir 33TL ikinci misafir için 21.14Euro+KDV dir.
Primeclass Lounge ClubFinans Xclusive Anlaşmalı bankalara indirimli. Ücretli olarak TAV tarafından sunulan bir hizmet:1 Kişi 40 Euro+KDV 2-3 kişi için kişi başı 34 Euro+KDV 4+ kişi için kişi başı 29 Euro+KDV. 4 saatten fazla kullanılacaksa kişi başı +15 Euro daha veriliyor
Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar(iSTANBUL) < Akbank Wings Black Wings, Axess Wings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25TL ücret alınır.1. misafir 25 TL ikinci misafir için 25TL’dir.
Finansbank World Elite, ClubFinans, ClubFinans Xclusive, ClubFinans Doctors, ClubFinans Xclusive Doctors, CardFinans Platinum ve Hemş ire kart sahipleri + 1 misafir Diğer Finansbank kart sahipleri Ücretli kart kullanımlarında 25 TL ücret alınır.
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar(iSTANBUL) Akbank Wings Black Wings, Axess Wings,Axess sahiplerinden her kullanım için 25TL ücret alınır.1. misafir 25TL ikinci misafir için 25TL’dir.
Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar(ANKARA) İş Bankası Maximum Card Platinum, Maximiles Select Maximum Premier, Classic, Gold Giriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge’a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 50TL ücret alınıyor.
Adnan Menderes HavalimanıDış Hatlar(İZMİR) İş Bankası Maximum Card Platinum, Maximiles Select Maximum Premier, Classic, Gold Giriş tarihinden önceki 3 ay içinde, salona giriş yapılan Maximiles Select kredi kartı ile harcama yapmış müşterilere ve beraberindeki 12 yaş ve altındaki çocuklarına ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Diğer kart sahipleri Millennium Lounge’a giriş yapmak için 25TL ücret ödüyor. İlk misafir için 25 ikinci misafir için 50TL ücret alınıyor.

 

Atatürk Havaalanı dışında bulunan ve TEB, Club Finans, Halkbank, ING Bank Özel Bankacılık, Denizbank, Citibank, Dragon Pass Kart, Limasol, Tav Passport, Veloce Lounges ve Unicard gibi banka kartlarından herhangi birine sahip olmanız Comfort Lounge hizmetlerinden indirimli olarak yararlanmanızı sağlamaktadır.

 

 

Atatürk havaalanında yer alan Emirates lounge uçuş aralarında dinlenebileceğiniz mekânlardan. Dış hatlarda yer alan SkyTeam Lounge ise yurtdışına uçan yolcuların uğradığı mekânlardan. Uçuş aralarında bir fincan kahve dışında internet bağlantısından yararlanmak isteyen yolcular içinse TTNET Platin Lounge her saat aralığında müşterilerine hizmet veriyor.

 

Posted in

ahmet

2 Comments

  1. Beste Orhon on 2 Nisan 2015 at 21:00

    Uçak saatini beklerken bekleme salonunda oturmak gerçekten çok sıkıcı. Havaalanında uzun bekleyişlere louge hizmetleri ile son verin yazınız biz yolcuları oldukça rahatlattı. En azından anlaşmalı banka kartımız sayesinde indirilimli hizmetler alarak uzun bekleyişleri keyifli hale döndürebiliriz. Uçak saatini beklerken kahve keyfi ve biraz kitap okumak vakit geçirmek için yapılabilecek şeyler arasında.

  2. Doruk Deniz Döner on 23 Mayıs 2015 at 09:00

    Uçuşumun ertelenmesiyle telaşlanmaya başlamıştım fakat aklıma birden lounge hizmeti geldi. İlk gittiğimde neredeyse evimde gibi hissettiğimi hatırlıyorum. İhtiyacınıza göre hızlı ve temiz bir şekilde duşunuzu alıyorsunuz, yorulduğunuzda arkanıza yaslanıp internete giriyor veya kahvenizi yudumlarken gazete okuyorsunuz. Artık havaalanındaki geçirdiğimiz zamanlar sıkıcı bekleyişlerden rahatça kaliteli zaman geçirebileceğimiz bir zamana dönüşüyor.

Leave a Comment