EKONOMİ SINIFINDAN ALDIĞIMIZ UÇAK BİLETİYLE NASIL “FİRST CLASS” SEYAHAT EDEBİLİRİZ

First Class’ta uygun koltuk bulunduğu zamanlarda hangi yolcuların hiç bir ücret ödemeden First Class’a geçebileceğini araştırmak adına 400 kabin görevlisine sorular sordu. 400 kabin görevlisinin verdiği cevaplar toparlandığında ortaya; tek başına seyahat eden, 30’lu yaşlarda ve şık giyinen erkek yolcuların bedava olarak First Class’ta yolculuk etme şanslarının daha yüksek olduğu sonucu çıktı. Anketi cevaplayan kabin görevlilerinin %68’i, kolu veya bacağı kırık olan yolcuların da First Class’ta ücretsiz olarak yolculuk yapabilme şansının yüksek olduğunu söylüyorlar. Ucuyos.com’un araştırmasına katılan kabin görevlilerin %61’i, çalışma hayatları boyunca en az bir defa herhangi bir yolcunun ücretsiz olarak First Class’ta yolculuk yapmalarına izin verdiklerini söylüyorlar. Yapılan ankete göre 30 yaşlarında, tek başına seyahat eden ve şık giyimli erkeklerin bu durumdan faydalanma ihtimalleri oldukça yüksek. Yine soruları yanıtlayan kabin görevlilerin cevaplarına göre 17-19 yaşlarında, dikkat çekici şekilde abartılı giyinen ve grup halinde seyahat eden genç kızların da First Class’a geçme ihtimalleri yüksek oluyor.

Nasıl Ekonomi Bilet İle Birinci Sınıf Seyahat Edilir ?

Ucuyos.com’un yaptığı ankete katılan kabin görevlilerinin %76’si uygun koltuk bulunduğu durumlarda tek başına yolculuk yapan kişilerin First Class’a geçme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu söylüyorlar. Sık uçan yolcu programına dahil olmak ile arkadaş canlısı ve kibar davranmak her zaman için bu durumda sizleri ön plana çıkarıyor. Kabin görevlilerin %65’i ise kolu veya bacağı kırık olan yolcuların First Class’ta yolculuk yapmalarına izin veriyorlar.

Ucuyos.com’un Yaptığı Ankete Katılan Kabin Görevlilerine Göre;

 • Nazik ve arkadaş canlısı davranırsanız %84 oranında,
 • Seyahat ettiğiniz havayolları şirketinin sık uçuş programına kayıtlıysanız %82 oranında,
 • Yolculuğunuzu tek başınıza gerçekleştiriyorsanız %76oranında,
 • Kolunuz veya bacağınız kırıksa %68 oranında,
 • Şık ve özenli bir şekilde giyinmişseniz %59 oranında,
 • Balayına gidiyorsanız %55 oranında,
 • Kabin görevlisi ile arkadaşsanız veya sıcak kanlılığınızla arkadaş olmayı başarmışsanız %55 oranında,
 • Yoğun olmayan seferlerden birisinde seyahat ediyorsanız %49 oranında,
 • Kabin görevlisine acıklı bir hikaye anlatmışsanız %38 oranında,
 • Güzel ve çekici bir görünüme sahipseniz %35 oranında

Ücretsiz olarak First Class’ta seyahat etmeniz mümkün oluyor.

Posted in

admin

2 Comments

 1. Lal Bilgeç on 24 Mart 2015 at 22:00

  Ekonomi sınıfından aldığımız uçak biletiyle nasıl first class seyahat edebilir? Sorusuna ve birçok soruya sitede cevap bulmak mümkün. Ben böyle bir durum yaşadım ve siteden edindiğim bilgiler doğrultusunda hareket ettim. Siteden bilgi almamış olsaydım bu durumda ne yapabileceğimi bilemezdim. Bu yüzden siteye minnettarım. Almış olduğum uygun uçak biletiyle bu sorunun cevabını adeta yaşayarak gördüm. Siteyi ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

 2. Ahuşen İşgüzar on 9 Mayıs 2015 at 09:00

  Geçenlerde ekonomi sınıfından bilet almıştım. Trabzon’a gidiyordum. Yolculuğun daha ilk dakikalarında bir hostes yanıma geldi. Uçakta boş koltuklar olduğunu istersem first classa alabileceğini söyledi. Bunu daha önce bu sitede okumuştum tesadüfen ama açıkçası pek inanmamıştım. Ya da denk gelmem diye düşünüyordum ama bu gerçekten çok hoşuma giden bir kibarlıktı.

Leave a Comment