Qatar Havayolları Ekim Fırsatları

1993′ten beri hizmet veren ve devlete ait olan Qatar Havayolları, Ekim fırsatlarını açıkladı.
Qatar Havayolları, Katar’da devlete ait bir şirket olup ülkenin bayrak taşıyıcı firmasıdır. Merkezi Doha’dadır ve uçuşlarını Doha aktarmalı yapmaktadır. Qatar havayolları 100′den fazla destinasyona seferler düzenlemektedir. Bu destinasyonlar Afrika, Asya, Avrupa, Uzakdoğu, Uzak Asya, Güney Asya, Ortadoğu, Kuzey Amerika ve Güney Amerika gibi noktalarda yer alır. Qatar 14 binlik personeli ile profesyonel hizmet vermektedir. Qatar Havayolları’nın Asiana Airlines, US Airways, Middle East Airlines gibi şirketlerle de codeshare anlaşmaları bulunmaktadır. Aşağıda Qatar Havayolları’nın Ekim fırsatlarından bazılarını bulabilirsiniz. Ücretler 31 Ekime kadar geçerli olup gidiş – dönüş uçak bileti fiyatıdır.

İstanbul – Doha: 432 Euro
İstanbul – Delhi: 470 Euro
İstanbul – Cape Town: 673 Euro

 

DOHA
Katar’ın başkenti ve en önemli şehirlerinden biri olan Doha, ülkenin en büyük şehridir. Katar’ın nüfusunun yüzde 60′ı Doha’da ikamet eder. Şehir içinde bir de “Education City” olarak bilinen bilim merkezi bulundurur. Doha’da görülmesi gereken yerlerden biri de İslam Sanatları Müzesidir. Modern mimarisi ile dikkat çeken müze, pekçok kişi tarafından ziyaret ediliyor.
Doha son derece sıcak bir şehirdir. Yıllık ortalama sıcaklığı 38 dereceyi bulur. Ancak ülke şartları dolayısıyla deniz turizmine açık bir şehir değildir Doha. Ancak ülkenin en önemli finans merkezi olduğundan, söylendiğine göre her hafta binlerce insan şehre göç etmektedir. Bu nedenle dünyanın en kısa sürede büyüyen şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tıpkı Dubai gibi, Doha da büyük petrol ve doğalgaz yataklarına sahiptir. Bu yüzden ülkedeki kaynakları işleten şirketler Doha’da bulunmaktadır.
Doha, Katar’ın hızla büyüyen kalbi ve merkezi olarak, dünyanın sayılı ekonomi merkezlerinden biri sayılıyor ve ehr yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

DELHİ
Delhi, Hindistan’ın başkenti ve ülkenin ikinci en kalabalık şehridir. Delhi dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olarak kabul ediliyor. 6. yüzyıldan beri sürekli yerleşim barındıran şehrin geçmişi bundan çok daha öncelere dayanıyor. M.Ö. 6. yüzyılda bile bölgede yerleşim olduğu sanılmaktadır. Adım adım Hindistan turu yapanların genellikle ilk tercih ettikleri şehir Delhi’dir. Delhi, Hindistan’ın renkli kültürünün çok güzel gözlemlenebildiği karakteristik bir Hint kenti olarak da kabul edilir. Şehir, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden olduğu için bünyesinde pekçok değerli yapı ve eser barındırır. Bu eserlerin bazıları UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.
Delhi, dünyanın en otantik ve özgün şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Sadece bu nedenle her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor ve dünyanın hiç değişmeyen turist destinasyonlarından biri olmayı sürdürüyor.

CAPE TOWN
Johannesburg’tan sonra Afrika’nın en büyük ikinci şehri olan Cape Town, Güney Afrika’nın bir eyaleti olan Western Cape’in başkentidir. Afrika kıtasının en populer turist destinasyonu olarak da bilinir. Plajları ve bazı bölgelerdeki büyük dalgaları ile de Afrika’nın önemli bir sörf cennetidir. Cape Town ayrıca doğasının eşsizliği ve doğal yaşamın çeşitliliği ile de dikkatleri çeken bir şehirdir ve Güney Afrika tarafından özenle korunmaktadır. Yılın her mevsimi ziyaret edilebilen Cape Town’da yılın büyük bir bölümü denize girilebiliyor.