Pegasus Erzincan Seferlerine Başlıyor, Erzincan Uçak Biletiniz Pegasus’tan

İstanbul – Erzincan seferleri Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Pazar günleri gerçekleşecek. Seferler karşılıklı olarak yapılacaktır. İstanbul’dan Erzincan’a giden Pegasus uçakları Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan 08:20′de kalkacaktır. Erzincan’dan İstanbul’a gerçekleşecek dönüş seferleri ise aynı günler saat 10:25′te havalanacaktır.
Pegasus yolcuları yeni destinasyon Erzincan’dan aktarmalı ve bağlantılı seferlerle Adana, Ankara, İzmir ve Antalya’ya; yurtdışından ise Londra, Beyrut, Kıbrıs, Bükreş, Dubai, Paris, Tel Aviv, Tiflis ve Üsküp’e uçabileceklerdir.

ERZİNCAN
Doğu Anadolu Bölgesi içinde yıldızı giderek parlayan ve her geçen yıl daha da populerleşen bir il olan Erzincan, doğal güzellikleri ile dikkatleri çeken bir ilimiz. Şehirden Fırat Nehri’nin kollarından Karasu geçmektedir. Bu da bölgede verimli ovaların oluşmasına neden olmuştur. Erzincan bu yüzden verimli toprakları ile bilinen, bereketli bir tarım şehri haline gelmiştir. Karasal iklime sahip bölge içerisiden en yumuşak iklime sahip olan şehir yine Erzincan’dır.
Erzincan, son yıllarda turizm açısından da büyük bir önem kazanmıştır. Karasu üzerinde bulunan şelaleleri ve belli bölgelerdeki rafting imkanları ile dikkatleri çeken Erzincan, ayrıca üzüm bağları ve engin trekking imkanları ile de bilinir. Bunların yanında geçmişte çok önemli bir merkez olan şehir, İpek Yolu üzerindeki bir kervan şehriydi. Bu nedenle Hitit, Urartu, Pers, Roma uygarlıkları için önem teşkil etmiştir. Bu uygarlıklardan derin izler taşıyan Erzincan, son yıllarda ören yerleri için de ziyaret edilmektedir.
Kayak sporu için yeni yeni yapılanmalara gidilmeye başlayan Erzincan, bakır işçiliği bakımından Türkiye’nin sayılı şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Bu zanaatın hala yaşatıldığı ve çok güzel bakır işçiliği örnekleri verilen bir şehir olan Erzincan’dan harika bakır eserler edinmek mümkündür. Şehir merkezinde onlarca bakırcı dükkanı görülebilir.
Erzincan bunların dışında tulum peyniri, halıcılığı, şehre mahsus Erzincan efsaneleri, halk öyküleri ve folklörü ile de dikkatleri çeken harika ve modern bir Doğu Anadolu şehridir. Doğu Anadolu Bölgesi içinde ilk görülmesi gereken yerlerden biri olarak kabul edilen şehir, avcılık ve kaplıca tatilleri için de tercih ediliyor.