Termal Oteller

Türkiye bir turizm ülkesi olduğu için pek çok şehir de turizm başkenti olmak için bir yarış içerisinde ama ne yazık ki pek çok şehir başka kulvarlarda yarışıyor. Özellikle de Termal Otelleri turizme ayrı bir hava katıyor çünkü bu oteller aynı zamanda sağlık turizmi kapsamına da geliyor. Herkes termal otellerinde termal tesislerin bulunduğunu ve bu doğal sularında insan sağlığına büyük katkı sağladığını bilir. Bu nedenle de pek çok insan gerek tatil gerek ise sağlık amaçlı bir Termal Otelleri ile anlaşmalar sağlamaktadır. İyi bir termal otelinde sadece termal özelikler değil aynı zamanda:

 • Güler yüzlü bir ekip,
 • Her zaman sizin haklı olduğunuzu söyleyen bir prensip
 • Kaliteli hizmet anlayışı ve yeniliğe açıklık,
 • Güvenlik ve güvenilirlik olmazsa olmazdır.

Eğer bir otel tüm bu konularda başarı sağlıyorsa hiçbir sorun yok demektir.

Kaplıca Otellerinin Hitap Kitlesi

Türkiye’de yer alan pek çok termal otel bulunuyor. Özellikle de yer altı sularının çıktığı yerlere kurulan bu oteller sağlık turizmi için de büyük bir kar ve avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle de dünyanın dört bir yanında turist çekmeyi başaran bu kaplıca Turizmi sayesinde Türkiye ekonomisi de hızla büyümeye devam ediyor. eğer siz de hem sağlık açısından hem de tatil açısından bu otelleri tercih etmek istiyorsanız acele edin.

 

Kaliteli bir turizm yapabilmek için insanların sizlerden beklediklerini karşılayabilmeniz gerekiyor. Bunun başında da hangi insan tipine hitap ettiğiniz geliyor. Özellikle de yaş ortalaması büyük olan bir kesime hitap ediyorsanız o zaman Kaplıcalar le bir turizm planlayabilirsiniz. Bilindiği üzere bu otellerin özellikleri arasında termal sularını kullanmaları ve her odaya bu sulardan getirmeleridir. Bu da önemli bir konudur çünkü pek çok insan Termal Otelleri tercih ediyor bunun da tek amacı sağlıktır. Termal suları sağlık açısından önemlidir ve bu ayrıcalığa erişmek isteyen herkes hemen bu otellere başvurur. Peki bu oteller hangi şehirlerde yer alıyor?

 • İzmir,
 • Denizli,
 • Muğla,
 • Aydın,
 • Bursa,
 • Balıkesir gibi Ege Bölgesi civarında sayıları oldukça fazladır.

Sağlık Turizmi İçin Gerekenler

Elbette ki termal otel işletmek hiç ama hiç kolay değildir. Özellikle de ekibinizin tam olması ve her bir kişinin de alanında gerçekten çok başarılı olması gerekiyor. Özellikle de Kaplıcalarda Otelleri işleten işletmecilerin doktor ekibine de ihtiyacı vardır. Çünkü bu otellere gelen kişiler genellikle romatizmadan ya da ağrıdan yakınan insanlardır ve bu otellere sağlık bulmak için geliyorlar. Dolayısı ile de onların sağlıklarını yönetecek ve yardımcı olacak doktorların da otellerin bünyesinde bulunması, herhangi bir durumda müdahale etmesi, insanları yönlendirmesi ve bilgi vermesi çok önemli konulardan biridir.

Sizler de iyi bir otelde tatil mi yapmak istiyorsunuz? Ama hangi otelde nasıl bir tatil yapılacağınız bilmiyor musunuz? O zaman doğru bir bilgi almak için internetten yardım almanız gerekmektedir. Çünkü pek çok yerde oteller hakkında detaylı bilgi veriliyor. Hangi otelin:

 • Nerede olduğu,
 • Ne zaman kurulduğu
 • Ne hizmeti verildiği,
 • Ne kadar ücret ödendiği,
 • Kalitesi ve sunumları bilginize sunuluyor.

Özellikle de insanlar ne yazık ki Termal Kaplıca Otelleri hakkında çok da bir bilgiye sahip değiller. Bu nedenle de en anlaşılmaz olan otel türü bu oteller oluyor. aslına bakılırsa ülkemizde, özellikle de Ege Bölgesi’nde pek çok Ucuz Termal Otelleri var ve insanlar buraya akın akın geliyor. Çünkü bu otellerin her biri insanların sağlıklarını geri kazanmaları için önemli bir rol oynuyor. Termal sularının romatizmaya ve ağrılara iyi gelmesi insanlar bu otellere yönelmesine neden olmaktadır.

Termal Kaplıca Otellerin Diğer Hizmetleri

Termal otellerin sadece sağlık alanında hizmet verdiği bilgisi yanlıştır çünkü sadece sağlık alanında hizmet vermiyorlar. Yani sadece tatil yapmak ya da kafa dinlemek isteyen müşteriler de bu otellerden yararlanabiliyor. Sadece bu Kaplıca Otelleri bir tatil köyü gibi ekstra özelliklere sahip olmuyor. O tarz otellere göre biraz daha sakin ve biraz daha orta yaş gurubuna hitap eden bu otelleri siz de gözden geçirin.

Otelcilik denilince akla gelenler arasında:

 • Herkesin bayıldığı, konsepti ile dikkat çeken, genellikle özel hizmet sunan butik oteller,
 • Sağlık açısından büyük bir öneme sahip olan, daha olgun müşterilere sahip olan ve aynı zamanda da sakinliğin yeri olan Kaplıcaların otelleri,
 • Hiçbir zaman eğlencenin son bulmadığı, her an bitmesini istemeyeceğiniz anların yaşandığı tatil köyleri gelmektedir.

Bu nedenle de insanlar hangi amaçla tatile çıktıklarını, tatilde hangi amaca hizmet edeceklerini çok iyi bir şekilde kavramalıdır. Çünkü tatil amacınız seçeceğiniz otel tarzını, bütçeniz de otelin sağlayacağı hizmetleri belirliyor. Özellikle de otel seçiminde her zaman her şey dahil olmasına özen gösterin. Diğer türlü çok daha uyguna geldiğini düşünseniz de Sıcak su ile Kaplıcalı Termal özellikte Otelleri de dahil olmak üzere her şey dahil sistem ile hizmet görenler dahil olmayan kişilerden çok daha az ve net para ödemektedir.

Tatile Kiminle Gideceğiniz önemlidir

Herkes tatil yapmak istiyor ama tatil için gideceğiniz yere kiminle gittiğiniz de çok önemlidir. Özellikle de siz de sağlık kazanmak ve dinlenmek için Termal Turizm Otelleri tercihinde bulunuyorsanız o zaman çocuklarınızı yanınızda götürmeniz yapılacak son şeydir. Bu çocuklar sizler orada yorar ve dinlenmenize de engel olurlar. Bu nedenle de kiminle tatile gideceğiniz çok önemli bir konudur. Siz de sakin ve huzurlu bir tatil istiyorsanız baş başa gitmeyi planlayın.