Antalya Otelleri

Türkiye turizm sektörünün en başarılı şekilde yürütüldüğü ülkelerden biridir. Bu nedenle de Türkiye’de yer alan şehirler ve oteller de buna göre şekillenmelidir. Türkiye’de turizm denildiğinde akla gelen ilk şehir tartışmasız Antalya’dır. çünkü Antalya’nın iklim koşulları da her mevsim tatil yapmaya oldukça elverişlidir. Bu nedenle de Antalya Otelleri kalite bakımından her zaman en üst seviyede olmalıdır. Antalya’da yer alan oteller;

 • Golf otellerini,
 • Termal otellerini,
 • Butik otellerini,
 • 5 yıldızlı otelleri,
 • Tatil köylerini,
 • Resort otellerini kapsıyor.

Antalya’da Tatil Yapmak için

Öncelikle Antalya içerisinde çok fazla otel bulunduğu için insanlar bütçelerine göre en kaliteli oteli bulmakta zorlanıyor. Eğer siz de karar vermekte zorlanıyorsanız o zaman yapmanız gereken internet üzerinden Antalyadaki Oteller hakkında bir tarama ve araştırma yapmaktır. Pek çok otel istediği parayı hak etmezken bazı oteller de daha fazla ödemeye layık olduğu halde fiyatları alçak tutuyor. Özellikle de tatil köyleri, butik oteller gibi seçenekleri değerlendirmek istiyorsanız o zaman büyük bir ödemeyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu nedenle de bütçenizi buna göre ayarlamalısınız. Türkiye’nin en büyük otelleri her zaman Antalya’ya kuruluyor ve bu nedenle de Antalya gerçekten göz alıcı bir şehir haline geliyor. Turizmin hiçbir zaman ölmeyeceği Antalya’da pek çok Lüks Oteller bulunuyor ve her sezon bu otellerin her biri full çekiyor.

Turistler neden her yıl Antalya’ya tatil yapmaya geliyor diye hiç düşündünüz mü? Elbette ki Antalya’da da pek çok tarihi güzellik yer alıyor ama turistler sadece bu tarihi güzellikler, sıcak, güneş, kum, deniz için gelmiyorlar. Aynı zamanda da kaliteli Antalyada bulunan Oteller için geliyorlar. Türkiye’nin benimsemiş olduğu otelcilik ve turizm anlayışı yabancı ülkelerden çok farklıdır. Bu nedenle de yabancılar dahi tatil yapmak için Türkiye’yi tercih etmektedir. Özellikle de Antalya turizm denlince akla gelen ve otelleri ve konseptleri ile “vay” dedirten bir şehirdir. Bu nedenle de içerisinde pek çok konaklayacak oteller bulunuyor ve bu otellerin en kötüsü bile bir turisti heyecanlandırmaya yetiyor.

Antalya’nın Turizm Kenti Olmasında Otellerin Etkisi

Pek çok yer turizm açısından elverişli olsa da Antalya’da bulunan pek çok otel sayesinde Antalya diğer şehirleri turizmdeki başarısı ile açık ara geride bırakıyor.

 • Antalya’da pek çok otel bulunuyor.
 • Bu otellerin her biri farklı konseptleri yansıtıyor.
 • Antalya en kaliteli fuarlara ve etkinliklere otellerde ev sahipliği yapıyor.
 • Uygun fiyat ve en iyi hizmeti sunuyor.

Tabi durum bu olunca da Genç Yaşlı herkes Antalya da  tatile başlamak istiyor. Eğer siz de bu insanlar ile aynı fikirde iseniz o zaman yapmanız gereken hemen interneti açmak en kaliteli ve uygun fiyatlı oteli bulmaktır.

İnternetin gelişmesi ile birlikte insanlar aradıkları her şeyi çok kolay bir şekilde bulabiliyor ve bu bulduklarını diğer her şey ile kıyaslayabiliyor. Öncelikle tatil yapmak istiyor ama nerede tatil yapacağınıza karar veremiyorsanız öncelikle yurtiçi mi yoksa yurtdışı mı olacağınıza karar vererek başlamalısınız. Sonra eğer tercihiniz yurtiçi ise gidilecek en mantıklı yer Antalya’dır. Antalya hem otel adına oldukça zengin bir şehirdir hem de turistlerin ister istemez bu kadar şatafat ile dikkatini çekmektedir. Bu nedenle de hem yerli hem de yabancı turistler genellikle tercihlerini Ucuz Otellerden yana kullanıyorlar. Aslına bakılırsa bu otellerin başarı yüzdeleri de oldukça yüksektir. Yani hem kaliteli hem de başarılı hizmet sunan bu oteller sayesinde sizler de kaliteli bir tatil yapabilirsiniz.

Bir Oteli Ne Kaliteli Yapar?

Birbirinden farklı pek çok otel konsepleri bulunuyor ve bu oteller arasında neye göre tercih yapacağınızı bilemiyor musunuz?

 • Otellerin her biri kendi konseptlerini en iyi şekilde değerlendirmelidir.
 • Uygun fiyatlara hizmet sunabilmelidir.
 • Kalitesini her zaman en üstte tutabilmelidir.
 • Her kesimden insan için farklı çeşitlerde paketler oluşturabilmelidir.

En iyi Otellerde bu hususları yapabildiği için isimlerini duyurmuştur. Eğer sizler de bu otellerde tatil yapmak istiyorsanız fiyat aralığını biraz daha düşürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey internetten araştırma yapmak ve satın almaktır.
Turizmin başkenti olan ve her yıl hem yerli hem de yabancı turistleri barındıran Antalya her yıl aynı şekilde hareketli olmayı da başarıyor. Özellikle de Antalya bünyesinde çok fazla otel bulunuyor. Bu otellerin her biri birbiri ile rekabet halindedir çünkü otel fazlalığı müşterilerin lehine bir durumdur. Bir yerde otellerin çok fazla olması:

 • Fiyatların ister istemez rekabet ortamında düşmesi,
 • Kalitenin her zamankinden çok daha iyi olması,
 • Sunulan hizmetlerin üzerine yeni ve etkileyici hizmetlerin eklenmesi durumlarını meydana getirmektedir.

Bu nedenle de bütün işletmeler her zaman rekabet içerisinde olacak ve bu rekabette her zaman bu turizm sektörünü geliştirmeye yarayacak.

Antalya’da Bulunan Büyük Küçük Kaliteli Oteller

Tatil beldesi denilince direkt olarak akla gelen Antalya’da birbirinden çok farklı konseptlerde pek çok otel bulunuyor. Bu otellerin her biri hem yerli hem de yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle de Bölge otelleri arasından bir seçim yapacaksanız her zaman en iyiyi seçmek amacıyla seçici davranmalısınız. Otelin kapasitesinden otelin sizlere sunacakları imkanlar, fiyatlarından hizmet veren kişilerin kalitesine kadar önemlidir bir tatil planlamak. Antalya’da bulunan Tatil Otelleri arasındaki seçiminizin tatilinizin kalitesini etkileyeceğini unutmamanız gerekiyor. Eğer siz de tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyor ve hiçbir şekilde pişmanlık duymak istemiyorsanız o zaman seçiminizi yaparken çok dikkatli davranmalısınız.