Lufthansa ile New York’a Uçmak Çok Hesaplı

Lufthansa Hava Yolları ile New York ‘a Uçuyos

Bilindiği üzere Lufthansa Avrupa’nın en önemli havayolu şirketlerinden biridir. Almanya’nın da en önemli markalarından ve bayrak taşıyıcı havayolu şirketi olan Lufthansa, 100 ülkede 200′den fazla destinasyona seferler düzenlemektedir. Lufthansa ayrıca dünyanın en büyük dördüncü havayolu şirketi olma özelliğine de sahiptir. Diğer havayolu şirketleri ile ortak düzenlediği seferler ise neredeyse 410 destinasyona ulaşmaktadır. Lufthansa, 2008′de dünyanın en iyi havayolu seçilmiştir. Bir Alman markası olan Lufthansa’nın filosu Frankfurt Havaalanı merkezlidir. Lufthansa, Star Alliance üyesidir ve bünyesinde 117 bin eleman çalışmaktadır. 2016′da Lufthansa ile uçanların sayısının 90 milyon olduğu açıklanmıştır. 1953′te kurulan Alman ulusal havayolu şirketi Lufthansa, günümüzün en güvenilir ve en saygın havayollarından biri olarak kabul ediliyor.

NEW YORK
Yapılan bir araştırmaya göre New York City, dünyanın en çok bilinen şehirlerinden. Kasabasından çıkmamış insanların bile bir kısmı, hayatlarında en az bir kere New York adını duymuşlar. New York, dünyanın bir numaralı finans, sanat ve sosyal hayat merkezlerinden. Amerika’nın simgesi Özgürlük Heykeli’nin bulunduğu, Central Park ile dünyaya nam salmış bir büyük metropol. New York ayrıca Amerika’nın eyaletlerinden olan New York Eyaleti’nin de başkenti ve en gelişmiş şehridir.
Dünyada “big apple” adıyla anılan New York, dünyanın en kalabalık ve en kozmopolit metropollerinden biridir. Nüfus yoğunluğu bakımından Amerika’da birincidir. Birleşmiş Milletler Ana Binası’nı da barındıran New York, dünyanın en büyük ve en önemli doğal limanlarından birine de ev sahipliği yapar. Bu bağlamda deniz ticareti açısından da son derece önemlidir.
Şehir beş ana bölgeden oluşur; The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island. The Bronx ve Queens, Afro-Amerikan nüfusun yoğun yaşadığı bir bölge olarak bilinir. Ayrıca İtalyan ve İrlandalı azınlıklar da ilk olarak gene bu bölgelere yerleşmiştir. Bu iki bölge, dünyaca ünlü caz müziğinin doğduğu yerlerdendir. 50′lerden itibaren de en iyi caz dinletilerinin yapıldığı barları ile dikkatleri çeker.
Manhattan, Amerika’nın ve dünyanın en önemli finans ve ticaret merkezlerindendir. Gökdelenleri, plazaları, uluslararası bankaların ofisleri, borsa ve yatırım şirketleri ile dünyanın kalbinin attığı en önemli merkezlerden olan Manhattan, New York’un gündüzleri en kalabalık olan bölgesidir.
Brooklyn, “Elma”nın en renkli olan bölgesidir. Müzikalleri, tiyatroları, operaları, sanat okulları ve yerel gösterilerle renklenen barları ile son derece sanatsal bir bölgedir. Bazılarına göre dünyanın sanat başkentidir. Bütün sanatsal gelişmeler öncelikle Brooklyn’de olur. Gerçekte o raddede iddialı olmasa da Brooklyn, bazı ülkelerin başkentlerinden bile daha ünlü ve önemli bir semt olarak kayda geçmiştir.

New York, Kuzey Amerika’nın en önemli destinasyonlarından. Çeşitli havayollarının düzenli olarak kampanyalar yaptığı bir nokta. Aeorsvit New York Kampanyası bunlardan sayılabilir. Ancak Lufthansa’nın bu kampanyası da son derece uygun koşulları ile dikkatleri çekiyor.