Fly Pegasus Uçak Bileti Ara

UÇMANIN KOLAY YOLU !

Pegasus Airline yada Fly Pegasus firması yıllardır Türkiye 'nin vazgeçilmez havayolları arasındadır. IATA Kodu : PC ve ICAO Kodu : PGT olarak bilinmektedir. Ortalama uçak filosu 42 olup uçabildiği destinasyonlar ortalama olarak 72 dir. (Bu bilgiler wikipedia sitesinden sağlanmaktadır.). Slogan olarak bir çok araştırmadan sonra "Uçmanın kolay yolu" sloganını tercih etmişler ve 19990 yılından bu yana hizmet vermektedir. 2010 yılından bu yana ise kargo hizmeti de vermektedir. Ortak şirketleri olarak Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. olarak bilinmektedir. Sabiha gökçen hava limanından kalkış ve iniş yapan hava yolu çok İzmir seferlerinin bir kısmını Atatürk hava limanından yapabilmektedir. Pegasus Havayolları 'nın bazı ucuz uçak modelleri ise şu şekildedir ; Boeing 737-300 ,Boeing 737-400 ,Boeing 737-500 ,Boeing 737-800 ,Airbus A319 ,Airbus A320 dir.

Pegasus Türkiye iç ve dış hat seferlerinde oldukça önemli bir uçuş ağına sahiptir. Ucuz uçak bileti denilince ilk akla gelen havayolu olan Pegasus ile seyahat etmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden tarafımızdan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Dilediğiniz yöne Pegasus havayolları ile uçak bileti alarak hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

 

Pegasus yurt dışında 68, yurt içinde 32, toplamda ise 40 ülke olmak üzere 100 farklı uçuş noktasına tarifeli seferler düzenlemektedir.

Pegasus Hava Yolları (Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.) İstanbul, Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost” ( düşük maliyetli hava yolu) modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve yeni uçaklarla seyahat etme imkanı sağlamaktadır. Kısa ve orta menzilli hatlarda, noktadan noktaya uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayoludur. Pegasus Hava Yolu Kalite, Emniyet, Çevre ve İsg kuralları ile övgü almaktadır. Bu uygulamalar uçuşlarımızın en önemli noktalarını oluşturmaktadır. Pegasus Hava Yolları kalite, emniyet, çevre politakalarını sürekli olarak denetlemektedir. 

pegasusPegasus Hava Yolları olarak bilinmekte olan Pegasus hava taşımacılığı aş. İstanbul merkezli bir yapıya sahip olması ile bilinmekte ve düşük maliyetli bir hava yolu şirketi olarak varlığını sürdürmektedir. Pegasus ile uçmayı tercih etmekte olan bireyler 1989 yılından günümüze dek aktif olarak varlığını sürdürmekte olan Pegasus hava yolları ile beraber rahat bir şekilde ulaşım imkânlarından yararlanabilmektedir. Pegasus airlines low cost adı altında düşük maliyetli hava yolu modeli uygulaması sayesinde yolcularını çok uygun ödeme koşulları ile beraber seyahat olanaklarından yararlandırmaktadır. Türkiye'de düşük maliyetler konusunda öncü bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan Pegasus airlines sayesinde sizlerde kısa ya da orta menzilli hatlar üzerinde rahat bir şekilde ulaşım imkânlarından yararlanabilir ve uygun ödeme koşulları ile rahat bir şekilde seyahat olanaklarından yararlanabilirsiniz. Pegasus airlines temel olarak Sabiha Gökçen kalkışlı bir yapıya sahip olması ve Adnan menderes havalimanı ya da Antalya havalimanı gibi noktalara rahat bir şekilde ulaşım olanağı sağlamaktadır. Pegasus airlines filosunda yer alan 63 uçak ile beraber faaliyetlerini sürdürmektedir. Pegasus günümüzde 91 farklı noktaya uçuş sağlamakta olan bir yapıya sahip olması ile bilinir ve uçmanın kolay yolu sloganı ile varlığını sürdürmektedir.

Pegasus tarihçesinden önemli notlar;

Pegasus airlines 1990 yılında Aer Lingus ve Silkar yatırım yanı sıra Net Holding'in ortak girişimleri ile beraber Pegasus charter uçuşlar sayesinde havacılık sektöründe önemli bir yapıya sahip olmuştur. 2005 yılında Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas holding AŞ. Tarafından satın alınmış olan Pegasus airlines, iç hat seferleri ve dış hat seferleri ile beraber en çok tercih edilmekte olan hava yolu şirketi olarak gözlenmiştir. Pegasus airlines, Hava yolları içinde sürekli olarak gelişmeler gözlenmekte ve 2012 yılında Airbus ile yapılan anlaşma dâhilinde 12 milyar dolar değerinde 25 tane opsiyonlu olacak şekilde 100 uçak daha sipariş verilmiş ve filoyu olabildiğince genişletmeyi hedeflemiştir. Türkiye genelinde borsaya kote olmuş olan ilk özel hava yolu firması olarak gözlenmektedir. Pegasus hava yolları sayesinde her yıl artış göstermekte olan bir yolcu taşıma kapasitesi göz önünde bulundurulmakta ve insanların beklentilerini karşılayacak niteliklerde bir seyahat olanağı sağlanmaktadır. Pegasus cargo'da 2010 yılı itibari ile faaliyete geçmiş ve IATA ile CASS üyesi olması ile beraber Ortadoğu, Hindistan ve Afrika bölgelerinde varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

Ucuz uçak bileti Pegasus ile sizi bekliyor;

Pegasus uçak bileti satın almak isteyen bireyler tarafından tercih edilmekte olan şirketimiz sizlere daima ucuz uçak bileti imkânlarını sunmakta ve hedef noktaya çok kısa bir süre içinde ulaşım imkânı sağlamaktadır. Bizi tercih etmeniz durumunda sizlerde rahat bir şekilde ulaşım imkânına sahip olacak ve en uygun ödeme koşullarında hava yolu seyahat deneyimi elde edebileceksiniz.

Yeni Rota - Kıbrıs Diyarbakır  Seferleri satışa açıldı . 

flight-points-pegasus

Pegasus Uçak Bileti

En Çok Aranan Pegasus Uçak Bileti Noktaları

6 Comments

 1. Onur Taylan Boylu on 11 Mayıs 2015 at 09:00

  Kesinlikle bir başka hava yolu firmalarına değişemeyeceğim tek firma bence Pegasustur. Siteden aldığım birçok uçak bileti bu firmaya ait olup istediğiniz her noktaya seferleri mevcuttur. Üstelik uygun fiyatlarda yolculuk yapmanız mümkün. Kaliteden ve hizmetten asla ödün vermeden çalışmaktadır. Müşterilerinin güvenliğini ve rahatlığını çok düşünen bir firma olarak tercihlerimde ilk sırada yer almaktadır.

 2. Akife Erbay on 14 Mayıs 2015 at 21:00

  Antalya tatil planım için internetten İstanbul, Antalya uçak biletlerini araştırırken sitenize giriş yaptım. Uçuş arama formunu doldurdum. Birçok havayolu firmaları Pegasus, Atlasjet, Borajet, Sunexpres gibi firmaların uçuş sefer saatlerini ve biletlerini sıralayan bir sayfa açıldı. Pegasus’tan rezervasyonumu yaptırdım. Siteniz sayesinde Pegasus havayolu ile uçmaktan çok memmun kaldım.

 3. Alperen Küskü on 7 Mart 2017 at 01:02

  Pegasus adı hep cazip gelmişti bana ama hiç fırsat olmamıştı bu havayolu ile uçmak. Ucuz uçak biletlerini araştırırken sizin site de Pegasus kampanyalarını ve bilgilerini yayınladığınız bu sayfaya denk geldim. Arayıp, bilgi istedim. Çok detaylı bilgi aldım ve hafta sonunu Pegasus ile beni İstanbul’ u gezmeye hemen ikna etti.

 4. Mimoza Kaynamış on 7 Mart 2017 at 01:04

  Pegasus’un son indirimli fiyatından ben de yararlanma fırsatı bulmuştum. Bu fiyatlarla gerçekten uçmak çok daha kolay. Zamandan kazanıyorsunuz, paradan kazanıyorsunuz, yorgunluk yaşamanıza gerek kalmıyor, ulaşabilirlik güzel, sistem kolay daha ne olsun ki ? Biletimi gösterdiğimde tüm arkadaşlarım bu sitenin adını ve adresini istedi. Bir sonraki tatilde de buna benzer kampanyalı fiyatları Pegasus’tan bekliyoruz. Teşekkürler Pegasus.

 5. Necip Fazıl Kanlı on 7 Mart 2017 at 01:06

  İnternette uçak bileti ararken pegasus uçak biletlerini görünce çok şaşırdım.Böyle bir hava yolunun biletleri çok ucuza bu sitedeydi. Küçük bir şaşkınlık yaşamama neden oldu. Önce şaka gibi geldi. Daha sonra hemen bu şaşkınlığı üzerimden attım ve bilet alıp annemin yanına gittim. İnanılmaz bir yolculuk geçirdim. Kolay gelsin. İyi uçuşlar..

 6. Cemile Kazici on 7 Mart 2017 at 01:06

  Düşük maliyetli hava yolu şeklinde slogan yaptığı ve uyguladığı için sürekli pegasus hava yollarını seçiyordum. Sizin sitenizdeki sayfayı görünce çok şaşırdım ve memnun oldum. Seçimimin doğru olduğunu bir kere daha görerek kendimi tebrik ettim. Şimdi artık ucuzucak bileti ve hava şirketimin adresi belli.

Leave a Comment