Etihad ile Ucuz Fiyatlı Uçak Bileti

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcı firması olan Etihad Havayolları, yolcularına uygun fiyata uçak bileti satın alma imkanı sunuyor. 2003′ten beri hizmet vermekte olan Etihad Havayolları, haftada 1300 seferden fazla sefer düzenlemektedir. Bu seferler 55 farklı ülkeye gerçekleştirilmektedir. Etihad’ın KLM, Alitalia, American Airlines, Flybe, Royal Air Maroc gibi havayolu şirketleri ile codeshare anlaşması bulunmaktadır ve Etihad her yıl 8,3 milyon yolcu taşımaktadır.
Etihad Havayolları zaman zaman yolcuları için indirimli fiyatlardan uçak bileti satıyor. Daha önce Etihad uçak biletiniz Ucuyos.com ile indirimli olarak satışa sunulmuştu. 31 Ekim 2015′e kadar geçerli olacak bazı Etihad uçak bileti fiyatları ise şöyle olacak:

İstanbul – Delhi: 595 Euro
İstanbul – Johannesburg: 713 Euro
İstanbul – Melbourne: 919 Euro
İstanbul – Sydney: 955 Euro

 

DELHİ
Mumbai’den sonra Hindistan’ın ikinci en kalabalık, dünyanın ise sekizinci en kalabalık metropolü Delhi’dir. Delhi aynı zamanda Hindistan’ın başkenti olma özelliğine de sahip. Delhi sınırları içinde iki tane UNESCO Dünya Mirası kapsamında korumaya alınmış eser bulunuyor: Nasireddin Humayun Şah’ın Mezarı ve Qutb Kompleksi. Humayun Şah’ın Mezarı, Hindistan Yarımadası’nda inşa edilmiş ilk aktın mezardır. Qutb ise, önce bir zafer kulesi olarak inşa edilmiştir. Ardından komplekse eklenen yapılarla alan genişlemiştir. Delhi, bu iki değerli alanın haricinde onlarca önemli tarihi eser barındırıyor. Ayrıca şehrin otantik yaşantısı ve her yanı saran baharat kokuları da Delhi’yi harika bir destinasyon haline getiriyor.

JOHENNESBURG
Jo’burg takma adıyla da anılan Johannesburg, Güney Afrika’nın en büyük, en kalabalık ve ekonomik anlamda en aktif kentidir. Hatta Afrika kıtası içindeki en önemli kentlerden de biri olan Johannesburg, genel kanının aksine okyanus kıyısında bir şehir değildir. Ancak bu durumu bir avantaja dönüştürmüştür; şehir onlarca müze ve sanat kompleksi ile doludur. Her biri birbirinden değerli bu müzelerde hem antik Afrika sanatına dair parçalar, hem de modern sanat eserleri bulmak mümkündür.

MELBOURNE ve SYDNEY
Avustralya’nın en kalabalık ve en populer ikinci şehri olan Melbourne, Avustralya kıtasının en güney noktasında düzgün şehir yapısı ile dikkatleri çeken bir kent olma özelliğine sahip. Bu bakımdan ilk şehir ise Sydney’dir. Sdyney, Melbourne’den biraz daha kuzeyde yer alır. Kıtanın güneydoğu sahilinde bulunur. Sydney tüm dünyada, özellikle simgesel bir anlam kazanan meşhur Sydney Opera Binası ile tanınır. Modern Avustralya’nın en güzel yüzlerinden biridir. Melbourne ise tarihi 40 bin yıl öncesine kadar giden, tarihle modernizmin buluştuğu bir başka önemli şehirdir. Her iki şehir de Avustralya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri olarak bilinmetekdirler. Sadece Sydney, her yıl ortalama 2,7 milyon turist ağırlamaktadır.