Egypt Air’den Mısır Uçak Bileti Fırsatları

Mısır’ın ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcı firması olan Egypt Air’den sonbahar sonuna kadar harika Mısır uçak bileti fiyatları. Star Alliance üyesi olan ve merkezi Kahire olan havayolu firması Egypt Air, misafirlerine 31 Ekime kadar harika fırsatlar sunuyor. Sembolü Mısır mitolojisinin önemli tanrılarından güneş tanrısı Horus olan Egypt Air’den Mısır uçak bileti almak için acele edin!
İşte Egypt Air’in 31 Ekime kadar geçerli olan bazı Mısır uçak bileti ücretleri ve destinasyonları:

İstanbul – Kahire: 253 Euro

İstanbul – İskenderiye: 262 Euro

İstanbul – Sharm El Sheikh: 318 Euro

 

KAHİRE
Mısır’ın başkentidir ve Arap ülkeleri içindeki en büyük kenttir. Afrika’ya ve Mısır’a can veren Nil Nehri’nin kıyısında yer alır. Şehrin tarihi 1300 yıl kadar önceye gider. 1300 yıl boyunca, yeri hiç değişmemiştir. Bu tarihler arasında Mısır’da hüküm sürmüş pekçok farklı uygarlık ve kültürün izlerini taşır. Antik Mısır’ın da, Osmanlı İmparatorluğu’nun da, modern Mısır ülkesinin de izlerini görmek mümkündür. Kahire ayrıca kozmopolit yapısıyla da dikkatleri çeker. Şehir merkezinde 7, varoşlarda da 10 milyon insan yaşamaktadır. Mısır’ın en renkli kentidir. Eski Kahire, 1979 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır. Kahire’ye gidildiğinde muhakkak görülmesi gerekir.

SHARM EL SHEIKH
Mısır’ın ve Sina Yarımadası’nın en güzel lokasyonunda yer alan Sharm El Sheikh, Kızıldeniz kıyısında çok güzel bir tatil cennetidir. Ayrıca özellikle dalış sporu için dünya üzerindeki sayılı merkezlerden biri olarak kabul edilir. Dünyanın farklı bölgelerinden yılın her dönemi turist alan Sharm El Sheikh, gece hayatı ve casino’ları ile de ünlüdür. Dünyanın en kuzeydeki tropikal denizi olan Kızıldeniz kıyısındaki bu harikulade şehir muhakkak ziyaret edilmeli. THY’dan Sharm El Sheikh promosyonları da bulunan şehir, Mısır’ın gözbebeklerinden üçüncüsü olarak kabul ediliyor.

İSKENDERİYE
Büyük İskender tarafından kurulduğu için İskenderiye adını alan İskenderiye, Mısır’ın Akdeniz kıyısında yer alan çok önemli bir şehridir. Ülkenin ikinci büyük şehri olan İskenderiye’nin tarihi M.Ö. 332′ye kadar gider. Antik çağda çok önemli bir liman ve kültür merkezi olan İskenderiye, antik bilgilerin toplandığı İskenderiye Kütüphanesi ile de tanınmıştır. Ancak ne yazık ki Roma İmparatorluğu’nun Hıristiyanlığı kabul ettiği yıllarda bu kütüphane yakılmış ve pagan bilgileri barındıran pekçok kaynak yok olmuştur. Günümüzde İskenderiye, Mısır’ın en önemli tatil merkezlerinden ve en güzel şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor.