Lufthansa’dan Yeni A Biniş Kapısı

lufthansa-logosuBundan sonra Lufthansa yolcuları Frankfurt Havaalanı’nda Lufthansa yeni A biniş kapısı sayesinde havaalanındaki her dakikalarının keyfini sürebilecekler. Çünkü Lufthansa’nın yeni A biniş kasabasında geniş yürüme bantları, kısa aktarma yolları ve doğru yönlendirme sistemi bulunuyor. Böylece Lufthansa müşterileri artık diledikleri noktalara çok daha kısa sürede ve daha az çaba ile ulaşabilecekler. Ayrıca uçağa hızlı biniş (quick boarding) ve 11 tane yeni park pozisyonu sayesinde uçağa iniş ve binişler çok daha kolay olacak.
Lufthansa’nın yeni A biniş kapısı ile uçuşları arasında yeterli zamanı bulunanlar çeşitli lokanta ve mağazaların hizmetlerinden faydalanabilirler. Açık iniş ve biniş kapılarında ikram edilen kahve eşliğinde sunulan gazeteleri okuyabilecekler. Ayrıca dileyenler ücretsiz internet bağlantısından da yararlanabilecekerdir. Dileyenler koltuklarda bulunan usb girişleri sayesinde isterlerlerse dizüstü bilgisayarlarını ya da diğer elektronik aletlerini şarj edebilecekler.
Lufthansa’nın bu hizmetlerinin yanında lufthansa Lounge genişletilmiştir. First Class Lounge, iki adet Business Lounge ve iki adet Senator Lounge Lufthansa misafirlerine çalışmaları, dinlenmeleri ya da büfede bulunan lezzetlerden tadabilmeleri için her türlü konforu sunmaktadır.

LUFTHANSA
Lufthansa, Almanya’nın ulusal havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcı firmasıdır. Aynı zamanda taşıdığı yolcu sayısı ve filosunun büyüklüğü bakımından Avrupa’nın en büyük havayolu olma özelliğine de sahiptir. Dünyanın da dördüncü büyük havayoludur. 1953 yılında kurulmuştur. Bu bağlamda, Avrupa’nın en eski havayolu şirketlerinden de biridir.
Lufthansa 18 iç, 197 uluslararası destinasyona sefeler düzenlemektedir. Bu destinasyonlar 78 ülkeye yayılmaktadır. Afrika, Amerika, Asya ve Avrupa bu ülkelerin bulunduğu kıtalar olarak öne çıkarlar.
Lufthansa’nın filosu, ortakları ile birlikte 870 uçaktan oluşur. Bu bağlamda dünyanın en büyük yolcu bazlı havayolu şirketi ünvanını da taşır. 117 bin çalışanı ile, çalışan bakımından da dünyanın en büyüklerinden biridir.
Lufthansa, dünyanın bir numaralı havayolu ittifakı olan Star Allience’ın kurucu üyesidir. Star Allience, Lufthansa ile birlikte diğer kurucu üyelerin de katılımı ile 1997 yılında kurulmuştur. Lufthansa’nın ayrıca Air India, Air Malta, Luxair ve JetBlue Airways ile code share anlaşmaları bulunmaktadır.
Böylesi önemli özelliklere sahip olan bir havayolu şirketi olarak Lufthansa, dünyanın en güvenilir havayolu şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu nedenle de her yıl milyonlarca insan tarafından tercih ediliyor. Bu rakam 2010 yılında 90 milyondu. Bunun yanında Lufthansa, uçak içi hizmeti ve güler yüzlü personeli ile de beğeni toplamaktadır.
Lufthansa uçak bileti günümüzde pekçok acentadan satın alınabiliyor. Lufthansa bilet fiyatları yapılan kampanyalara ve promosyonlara göre değişebiliyor. Örneğin Lufthansa ile New York’a uçmak çok hesaplı olarak açıklanmıştır. Başka hesaplı Lufthansa seferleri için uzman uçak bileti acentalarına başvurabilirsiniz.