Ordu Ucuz Uçak Bileti Bul

Ordu ucuz uçak bileti fiyatları bulmak için sayfamızdan tek yön veya gidiş dönüş Ordu yönüne uçuşları sorgulayın. Fırsat Ordu uçak biletleri.

Ordu Hakkında

Ordu, Karadeniz bölgesinin en sevilen şehirlerinden bir tanesi arasındadır. Türkiye’nin en kalabalık dokuzuncu şehri olarak bilinen Ordu, aynı zamanda Karadeniz’in de en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. Daha önceleri Trabzon’a bağlı olan Ordu, sonraları il olmuştur. Yeşilliklerin arasında birbirinden farklı kültürel ve doğal ögelere ev sahipliği yapan Ordu’da bir de Ordu üniversitesi yer almaktadır. Turizm açısından da yaylaları ve yamaç paraşütü ile dikkat çeken ve her yıl hatrı sayılır turist çeken bir şehir olarak da bilinmektedir. İklim özellikleri olarak tamamen Karadeniz iklimini yaşatan Ordu, yaz-kış düzenli olarak yağış alan, havanın genel olarak kapalı olduğu, yaz aylarının bile bazen üneşli ancak serin geçtiği şehirlerimizden bir tanesidir.

Ordu (OGU) Havalimanından Ordu Şehir Merkezi Ulaşımı

Ordu havaalanından şehir merkezine ulaşım öncelikli olarak Havaş ve yolcu servisleri ile sağlanmaktadır. Bireylerin en çok tercih ettikleri ulaşım hizmetleri olan Havaş’ın yanında, yolcu servisleri ile ilgilenmek istemeyen bireyler araç kiralama ve taksi seçenekleri ile de şehir merkezlerine ulaşımlarını gerçekleştirebilmektedirler. Ordu ve Giresun arasındaki mesafe oldukça kısa olduğu için iki şehir arasında hizmet veren belediye otobüsleri ve turizm şirketleri de yer almaktadır. Ancak bu tarz ulaşım firmaları düzenli hizmet sağlamadıkları için bireyler genel olarak yolcu servislerini kullanmaktadır. Şehir merkezine ulaşım birbirinden farklı yollar ile sağlanabildiği gibi bireyler özel araçları ile de navigasyon sistemleri aracılığı ile kolaylıkla merkeze ulaşımlarını gerçekleştirebilmektedir.

BELEDİYE OTOBÜSÜ

Ordu havaalanından şehir merkezine ya da Giresun gibi farklı illere ulaşım bazı belediye otobüsleri ile sağlanabilmektedir. Belediye otobüs saatleri ve sıklıkları aşağıda belirtilmektedir. Bunun dışında ise şehir merkezine ulaşım minibüsler ya da dolmuşlar ile çok fazla sağlanmamaktadır. Genel olarak havaalanından bireyler merkeze ulaşımlarını Havaş ve yolcu servisleri ile sağlamaktadır. Havaşın kullanılma sebepleri arasında her noktaya kolay ulaşabilmeleri ve sıklıkla hizmet vermeleri de yer almaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Terminal numarası: 444 1 052

YOLCU SERVİSLERİ VEYA HAVAYOLU TUR ŞİRKETLERİNİN ULAŞIMI

Ordu havaalanında bireylerin en çok tercih ettikleri ve hizmet veren ulaşım türü Havaş olarak bilinmektedir. Yolcu servisi olarak da adlandırılan Havaşlar, yolcuların şehir merkezine ve ilçelere taşınması noktasında hizmet vermektedir. Havaş genel olarak havaalanından Ordu ve Giresun merkezlerine hizmet vermektedir. Havaalanından Havaş ile Ordu’ya ulaşım yaklaşık 90 dakika olup, ücretleri ise Ünye, Fatsa, Kumbaşı ve Ordu’ya göre değişiklik göstererek, 8tl ile 18tl arasında yer almaktadır. Havaş ile Giresun merkeze ulaşım ise yaklaşık 65 dakika sürmektedir. Ücretleri ise Giresun, Keşap, Espiye ve Tirebolu’ya göre farklılık göstermektedir. Genel olarak ücretleri 10tl ile 17tl arasındadır.

 

TAKSİ

Günümüzde neredeyse her havaalanın da taksi hizmetleri sunulmaktadır. Çevreyi bilmeyen ya da ulaşımını taksi ile gerçekleştirmek isteyen bireylerin kullandığı taksi hizmetleri Ordu Giresun Havaalanın’da da terminal çıkışının noktasında gerçekleştirilmektedir. Taksi ücretleri ise genel olarak gidilen mesafenin uzaklığına göre değişebilmektedir. Ordu ile Giresun arasındaki taksi ücretleri yaklaşık 180tl olarak hesaplanırken, havaalanından şehir merkezine ulaşım ise 50tl ile 100tl arasında değişebilmektedir. Taksi ücretleri ve Ordu Havaalanın da yer alan taksi durağının bilgileri ve iletişim numaraları aşağı da yer almaktadır.

Havalimanı taksi durağı: 0 452 811 20 44

Ordu Havalimanı Araç Kiralama Ofisleri

 

Araç kiralama, havaalanlarında vazgeçilmez ulaşım hizmetleri arasında yer almaktadır. iş adamlarının ve bölgeyi daha iyi görmek isteyen bireylerin tercih ettikleri araç kiralama adına ise Ordu havaalanı çevresinde birbirinden farklı araç kiralama firmaları yer almaktadır. Genel olarak ise araç kiralama ücretleri günlük en düşük 150tl’den başlamaktadır. Belirtilen fiyat, araçların modeline, markasına ve kiralanma süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. En yüksek araç kiralama fiyatları ise bölgede 800tl olarak bilinmektedir. Aşağıda Ordu Giresun Havaalanın da yer alan araç kiralama firmaları ve iletişim numaraları verilmektedir.

Ordu Giresun Havaalanı Rent a Car: 0 530 552 83 61

Ordu Oto kiralama: 0 532 174 50 08

Ordu Araç Kiralama: 0 530 171 52 52

Çakra Rent a Car: 0 530 479 95 13

Ordu Araç Kiralama Rent Go: 0 545 856 06 76