Alanya Ucuz Uçak Bileti Bul

Antalya Alanya uçak bileti aradığınızda Gazipaşa havaalanına uçan tüm havayollarının kampanyalı ve indirimli Alanya uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Anasayfa - Uçak Bileti - Alanya Gazipaşa

Gazipaşa Havalimanı Hakkında

Gazipaşa, Antalya'nın doğu bölgesinde yer alan bir ilçedir ve Mersin ili, Alanya ve Anamur ilçeleri ile komşudur. Gazipaşa, sahip olduğu konum itibariyle Antalya için oldukça önemlidir. Toroslar'la çevrili olan bu ilçe, denize girmek isteyenler için muhteşem koylara ve plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Kumsal ve kayalık bölgelerden oluşan kıyı şeridi, aralara gizlenmiş koylarıyla turistler için güzel bir tatil mekanıdır.

Gazipaşa ilçesi Nisan ve Mayıs aylarında hem denize girme hem de kayak yapma imkanı sunarak turistlerin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca narenciye, sebze ve muz tarımına uygun topraklarıyla dikkat çeken Gazipaşa'da tahıl tarımı yapılırken, dağlık alanlarda hayvancılık da yapılmaktadır. İlçede aynı zamanda birçok farklı iş koluna da rastlamak mümkündür. Bunlar arasında seracılık, el sanatları, ormancılık, hayvancılık ve ticaret yer almaktadır.

Turizm bakımından oldukça zengin olan Gazipaşa'da tarihi ve turistik mekanlar da oldukça fazladır. Şehir kalıntıları, kaleler, mağaralar, muhteşem kumsal ve koylar turistlerin ilgisini çeken yerler arasındadır. Ayrıca Caretta Caretta kaplumbağalarının her yıl yumurtalarını bıraktığı kumsallar da Gazipaşa'nın turistik önemini arttırmaktadır. Bu kaplumbağa türünün yumurtalarını bırakmış olduğu 17 merkezden biri olan Gazipaşa kumsalları, yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir.

Gazipaşa ilçesinde yaşayanların büyük çoğunluğu seracılık faaliyeti ile uğraşmaktadır. Ancak toprakların büyük bir kısmının engebeli olması, tarım alanlarının sadece %18'inde bu faaliyetlerin sürdürülmesine izin vermektedir. 07 plaka koduna sahip olan Gazipaşa'da yaklaşık 50 bin kişi yaşamaktadır. İklimi ılıman özellikler gösteren bölge, kış aylarında yaz aylarına oranla daha fazla yağış almaktadır. Tüm bu özellikleriyle Gazipaşa, Antalya'nın önemli ilçelerinden biridir.

Alanya Gazipaşa Havalimanından Şehir Merkezi Ulaşım

Gazipaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama, otobüs ve havayolu servisleri yer almaktadır. Hangi ulaşım yönteminin size en uygun olduğuna karar vererek havalimanında bu yönlendirmeleri takip edebilirsiniz.

Şehir merkezine gitmek için tercih edilebilecek en ekonomik yöntem belediye otobüsleri olacaktır. Havalimanından çıkış yaparken duraklarda bekleyen otobüslere binerek şehir merkezine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Hem taksi hem de araç kiralama seçenekleri oldukça pahalı olduğundan, belediye otobüsleri sizin için daha uygun olacaktır.

Havayolu ve tur şirketi servisleri de Gazipaşa Havalimanı'ndan şehir merkezine ve ilçelere ulaşmanın rahat bir yoludur. Havaş servisleri ile seyahat etmeniz mümkündür. Havaş biletlerinin fiyatı 75 TL olarak belirlenmiştir ve bu servisler haftanın her günü havalimanına hizmet vermektedir.

Taksi hizmetleri de Gazipaşa Havalimanı'nda mevcuttur ve 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksiler kilometre başına fiyat uygulayarak çalışmaktadır ve tarife fiyatları 24 saat boyunca aynıdır. Havalimanında taksilere kolayca ulaşabilirsiniz ve ilçe merkezine veya Antalya'nın diğer bölgelerine gitmek için bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Alanya merkeze taksi ile ulaşmak için yaklaşık 600 TL ödemeniz gerekmektedir. Aynı şekilde Antalya ulaşımı için 750  TL, Manavgat ulaşımı için 900 TL, Anamur ulaşımı için 750 TL ve Demirtaş ulaşımı için 350 TL ödemeniz gerekmektedir. Havalimanında taksi hizmeti veren firma ile iletişime geçerek bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Araç Kiralama Ofisleri

Gazipaşa havalimanından araç kiralayarak şehrin her yerine konforlu bir ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. İç ve dış hatlar salonlarında bulabileceğiniz araç kiralama firmalarından bütçenize uygun olan araçları kolayca bulabilir, kaldığınız süre boyunca bu araçları kullanabilirsiniz. Gazipaşa havalimanında bulunan ren a car firmaları ve irtibat numaraları:

Aytucar Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No: 444 9 268 - 0530 173 41 01

Rent Go Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No: 0242 582 73 99 – 0507 121 61 47

Garenta Rent A Car Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon No:  444 5 478